18.07.2025 21:34
18.07.2025 15:43 18.07.2025 17:06
Složky IZS vyjely k nehodě na dálnici D5 ve směru na Rozvadov
18.07.2025 12:28
Plzeň slaví chovatelský úspěch: V zoo se narodila vzácná dvojčata lemurů
Reprodukční číslo roste! Nejvíce covid pozitivních testů je v Plzeňském kraji
Už v druhé polovině srpna chce ministerstvo zdravotnictví spustit informační kampaň, měla by se týkat možné podzimní přeočkovanosti na koronavirus.

Reprodukční číslo opět překonalo hodnotu 1. Šíření covidu-19 tak v České republice po dlouhém poklesu znovu zrychluje. Ministerstvo zdravotnictví ale zatím žádná opatření nechystá. Spoléhá na letní prázdniny, kdy se tak nebudou potkávat děti ve školách, obavu však vyvolávají letní dovolené.
Ministr Válek ovšem potvrdil, že se resort připravuje na podzimní vlnu nákazy a chystá přeočkování vybraných skupin.
Nejvíce pozitivně testovaných lidí na koronavirus je v Plzeňském kraji, konkrétně v okresech Rokycany a Plzeň město. Reprodukční číslo je v kraji na hodnotě 1.22.
Foto: ilustrační