15.12.2025 14:00
15.12.2025 13:30
„Když je vůle, cestu si najdete,“ říká zakladatelka Lidušek Iveta Churavá
Seznamte se s inspirativním příběhem ženy, která se rozhodla měnit svět kolem sebe kvalitními potravinami, láskou k řemeslu a úctou k dodavatelům.
15.12.2025 10:19
V kostele U Ježíška lidé uctili památku zesnulých dětí - FOTKY
Varování před vykrádáním vozidel! Skupinka cizinců se zaměřila na české řidiče
V posledních měsících policisté zaznamenali desítky případů krádeží, především finančních hotovostí z vozidel, kterých se dopouštějí organizované skupiny zločinců ze zahraničí.
Oběti přišly v jednotlivých případech o desetitisíce až statisíce korun. V jednom případě i o miliony korun. "Pachatelé si vyhlíží své oběti například před bankou a směnárnou. Poté je sledují a čekají na vhodnou chvíli, například odstavení vozidla u obchodu, na parkovišti nebo na čerpací stanici. Během tohoto odstavení poškodí pneumatiku. Pachatelé často cílí také na řidiče kurýrních služeb a dodávek, které sledují při jejich práci a za pomoci technického zařízení zablokují uzamčení vozidla, případně do vozidla násilně vniknou a odcizí finanční hotovost, doklady a vše, co má nějakou cenu," popsal celý postup policejní mluvčí Jakub Vinčálek.
Nezapomeňte, že auto není trezor. Pokud došlo k defektu na Vašem vozidle, své vozidlo při výměně kola vždy zamkněte. Uzamčení auta fyzicky zkontrolujte. A rozhodně v něm nenechávejte žádné cennosti.
Foto ilustrační
