Viktoriáni porazili na domácí půdě Baník 3:1

22.10.2022 21:22

Viktoriáni měli jasný cíl, chtěli napravit středeční vypadnutí z MOL Cupu ligovou výhrou proti Baníku Ostrava. To se jim také povedlo, v Doosan Areně domácí jasně vyhráli 3:1.

Kalvach_vítězství_dekoračka po golu_FCVP

Za domácí se gólově prosadili Lukáš Kalvach, Jan Kliment a Jhon Mosquera.

Západočeši od začátku předváděli krásnou hru, díky útočné lavině mohli jít do vedení po prvních vteřinách, branka však padla v osmé minutě, kdy Lukáš Kalvach skóroval do odkryté brány.

Ve 20. minutě měli plzeňští fanoušci opět důvod k radosti, Milan Havel skvostně nahrál před prázdnou bránu Janu Klimentovi a bylo to 2:0.

Po hodině hry se poprvé usmálo štěstí na Baník, Plzeň se ale nenechala odradit. V 78. minutě domácí potřetí rozradostnili téměř 10 000 fanoušků v Doosan Areně, Erik Jirka z pravé strany fantasticky předložil míč Jhonu Mosquerovi a bylo to 3:1.

Fotbalisté Viktorie si tak připisují další tři body do tabulky FORTUNA:LIGY.