Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

19.05.2024 16:02

Bouralo se na dálnici D5, auto narazilo do svodidel na km 114 ve směru na Prahu. Jeden pruh je neprůjezdný.

Další nehoda je u Chotíkova na silnici 20, střetla se dvě auta. Nehoda je bez zranění

Falešný doktor vydíral ženu a hrozil, že zlikviduje ji i její rodinu

31.07.2023 13:31

Policisté řeší další případy kyber kriminality. Žena legendě lékaře z Jemenu neuvěřila, žádné peníze mu neposlala, a tak ji začal vydírat.

doktor_freepik

Kriminalisté z územního odboru Plzeň – venkov řeší případ vydírání, který se stal v internetovém prostředí.

„Třiačtyřicetiletá žena se přes sociální sítě seznámila s mužem, který o sobě tvrdil, že pracuje jako doktor v Jemenu. Po krátké komunikaci chtěl po ženě zaplatit několika tisíc eur potřebných k proclení balíčku, který jí poslal. Žena se zachovala správně a podvodníkovi nenaletěla, peníze neposlala a ani si na jeho naléhání žádné nepůjčila,“ uvádí Eva Červenková, mluvčí policie.

Žena s údajným doktorem ukončila komunikaci na sociální síti a nahlásila jeho profil správci sítě. Jenže pachatel pokračoval dál. „Ženu kontaktoval na její e-mail, kde ji začal vyhrožovat likvidací jí i její rodiny. Zřejmě z důvodu umocnění pocitu, že své výhružky myslí vážně, jí poslal fotky jejího domu a jejich příbuzných,“ popsala Eva Červenková.

Žena se těchto výhružek nezalekla a místo zaslání peněz přišla celou věc oznámit na policii. „Policisté v tomto případě zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu vydírání,“ dodala mluvčí policie.

Foto ilustrační Freepik

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT