Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

19.05.2024 16:02

Bouralo se na dálnici D5, auto narazilo do svodidel na km 114 ve směru na Prahu. Jeden pruh je neprůjezdný.

Další nehoda je u Chotíkova na silnici 20, střetla se dvě auta. Nehoda je bez zranění

Je na nádraží a ve vlaku bezpečno? To se snaží zjistit několik tisíc policistů

21.03.2023 17:58

Jezdíte často vlakem? Bojíte se na nádraží o svou bezpečnost? V následujících dnech bude probíhat bezpečnostní akce na území celé České republiky.

6B5D6B31

Mezinárodní bezpečnostní akce probíhá v době od 20. března do 26. března. Policisté se zaměří na nádraží, vlaky a železniční prostory. 

Na základě rozhodnutí Rady evropské mezinárodní asociace RAILPOL, která sdružuje policejní složky zajišťující veřejný pořádek a bezpečnost na železnici a v jejím okolí, včetně železniční infrastruktury, se bude konat společná celoevropská kontrolní policejní akce na železnici s názvem „24-BLUE RAD“. K této kontrolní akci se Policie České republiky jako řádný člen RAILPOLu připojí. 

Poslední akce 24-BLUE, která proběhla v listopadu 2022 se zúčastnilo v České republice více než 2000 policistů a policistek.

Policisté budou primárně dohlížet na dodržování veřejného pořádku v prostředí železnice, ve vagonech a na nádražích. "Dále se zaměří na kontrolu dodržování zákona a předpisů pro pohyb v železničním prostředí, kapesní krádeže, graffiti, kontrolu přepravy zboží či ilegální migraci," uvedla policejní mluvčí Hana Rubášová.

Ředitel Ředitelství služby pořádkové policie Petr Sehnoutka k akci uvádí: "Bezpečnost na železnici je společnou odpovědností všech zúčastněných stran a jen díky vzájemné kooperaci a spolupráci může být zajištěna vysoká úroveň bezpečnosti na železnici."

Foto MMP

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT