QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Policisté na Tachovsku kontrolovali dodržování rychlostních limitů. Jak to dopadlo?

08.05.2024 8:12

Že se policisté zaměřují na kontrolu dodržování rychlostních limitů nejen při dopravně bezpečnostních akcích, se v uplynulých dnech mohli přesvědčit řidiči na Tachovsku.

kontrola dodržování rychlosti_Tachovsko_0524_PČR (1)
kontrola dodržování rychlosti_Tachovsko_0524_PČR (1)kontrola dodržování rychlosti_Tachovsko_0524_PČR (2)kontrola dodržování rychlosti_Tachovsko_0524_PČR (3)kontrola dodržování rychlosti_Tachovsko_0524_PČR (5)kontrola dodržování rychlosti_Tachovsko_0524_PČR (4)

V pátek 3. května letošního roku prováděli tachovští dopravní policisté v rámci běžného výkonu služby dohled nad silničním provozem, jehož součástí bylo i měření rychlosti vozidel.

"Osm řidičů zaplatilo za překročení nejvyšší povolené rychlosti pokuty na místě v celkové výši přesahující 13 tisíc korun. U dalších čtyř byla rychlost tak vysoká, že jim policisté na místě zadrželi řidičský průkaz. Nejvyšší porušení rychlostních limitů bylo naměřeno mimo obec, kdy rekordmanem dne byl řidič, který jel rychlostí 185 km/h," uvedla policejní mluvčí Iva Vršecká s tím, že dále následovala rychlost 153 km/h, 152 km/h a poslední řidič, kterému byl zadržen řidičský průkaz, jel rychlostí 147 km/h.

Se všemi uvedenými řidiči sepsali policisté oznámení přestupku a o výši trestu rozhodne správní orgán. Policisty mohla potěšit pouze skutečnost, že všichni kontrolovaní řidiči měli v uvedený den negativní dechovou zkoušku.

Foto PČR

 

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT