Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

29.05.2024 20:44

Vážná dopravní nehoda u obce Holovousy na severním Plzeňsku

Na místo letěl vrtulník! Zasahují všechny složky IZS

Žena z Plzeňska naletěla falešnému lékaři. Případ řeší policie

15.03.2023 10:17

Internetové podvody pořád a stále dokola. Další podvedenou je tentokrát 59letá žena z Plzeňska, která uvěřila falešnému lékaři.

doktor_freepik

„Dosud neznámý pachatel kontaktoval poškozenou 25. února 2023 přes jednu ze sociálních sítí na internetu. Následně si spolu začali dopisovat přes mobilní aplikaci. Po tom, co podvodník získal ženinu důvěru, požádal ji o vykoupení z vojenské mise,“ informovala o události Michaela Raindlová, mluvčí policie.

Muž tvrdil, že je potřeba zaplatit nového doktora, který na misi zůstane místo něho. Důvěřivá žena mu uvěřila. „Částka za vykoupení byla stanovena na 68 tisíc euro. Poškozená žena falešnému lékaři uvěřila a ze svého účtu převedla částku 50 tisíc euro na účet vedený v zahraničí. Pachatel poté přestal se ženou komunikovat. Přišla tak o více než jeden milion korun,“ upřesnila mluvčí policie.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvod a po pachateli pátrají. Pokud bude dopaden, hrozí mu v případě prokázání viny až osm let odnětí svobody.

Foto ilustrační freepik

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA  JSA příslušenství