Auto CB ŠKODA ZSA_copy

14. Divadelní léto zakončí premiéra pohybové inscenace „Slyšíš mě?“

23.07.2021 19:00

Divadelní léto pod plzeňským nebem se chýlí ke konci. S diváky rozloučí v pondělí 26. 7. premiérou autorské inscenace „Slyšíš mě?“, která vznikla pod vedením Jaroslavy Šiktancové a Elišky Vavříkové.

1
1+23

Vstupenky na premiéru Slyšíš mě? jsou k dostání prostřednictvím sítě GoOut a také na místě v pokladně U Zvonu, v den premiéry od 20 hodin. 

Cyrano se na plzeňský letní festival vrátil po dvouleté přestávce. Inscenace měla premiéru v roce 2018 a hrála se i v létě 2019. „Rozhodnutí vrátit na pět večerů Cyrana se ukázalo jako správné. Je to úžasná inscenace s vynikajícím Michalem Dlouhým v titulní roli a řada diváků ji letos viděla podruhé, či dokonce potřetí. Obnovenou premiéru jsme hráli v novém prostoru U Zvonu a nově také s Malvínou Pachlovou v roli Roxany,“ uvedla ředitelka Divadelního léta Marcela Mašínová. Kromě Malvíny Pachlové zůstalo obsazení Cyrana stejné, jako v předchozích letech, v dalších rolích se představili Kamil Halbich, Jiří Maryško, Jan Jankovský a další. 

Herci Michal Dlouhý a Miloslav Tichý si během pobytu na plzeňském festivalu našli čas i na prohlídku experimentálního minipivovaru Proud, který je od letošního roku partnerem Divadelního léta. Proud sídlí v bývalé elektrárně v areálu Plzeňského Prazdroje a výrobu zahájil v testovacím režimu v listopadu 2020. „Bylo zajímavé prohlédnout si unikátní prostory nového minipivovaru v doprovodu Lenky Strakové, vrchní sládkové, která zdejší pivní speciály vaří,“ uvedl herec Michal Dlouhý. 

Závěr festivalu Divadelní léto bude patřit doprovodnému programu. Studenti Katedry nonverbálního divadla HAMU spolu s herci a hudebníky souboru BodyVoiceBand dokončují v těchto dnech v rámci rezidenčního pobytu v kulturním centru Papírna inscenaci Slyšíš mě?, která bude mít premiéru 26. července ve 21.00 na scéně U Zvonu. Autorská inscenace vychází ze situace, která nás všechny uzavřela do pokojů, k počítačům. „Témata přetavujeme do pohybu, využíváme originalitu venkovního prostoru - stromy jsou součástí naší scénografie. Na diváky chceme působit především obrazy,“ řekla režisérka Jaroslava Šiktancová. Performery na scéně doplňuje živá hudba a zpěv.

 

Foto: Divadelní léto pod plzeňským nebem

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Techmania Workshopy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA nová FABIA_copy