02.09.2025 16:26 02.09.2025 20:45
Nehody v Plzni, Sušici i Horní Bříze
U Plas je zcela uzavřená silnice po nehodě 2 vozidel
02.09.2025 16:26 02.09.2025 20:45
U Plas je zcela uzavřená silnice po nehodě 2 vozidel
02.09.2025 12:18
01.09.2025 21:08 02.09.2025 9:20
Letošní ročník festivalu Finále nabízí i mimořádně větší množství děl od plzeňských tvůrců. Dočkáte se dokumentů, které se týkají přímo Plzně ale i cestovatelských snímků.
Na letošním festivalu Finále v sekci Zvláštní uvedení uvidíte mimořádně větší počet snímků od tvůrců z našeho regionu. "Snažíme se vyjít vstříc plzeňským divákům, kteří mají o filmy místních tvůrců mimořádný zájem," uvedla výkonná ředitelka Finále Pavla Kormošová a dodala, že se letos sešly velmi zajímavé snímky Plzeňáků. Jsou jimi například snímky filmařů a cestovatelů Miroslava Čapka a Ladislava Moulise, dokumenty Hanky Boříkové, které se vztahují přímo k Plzni nebo filmová koláž Jana Loučíma ze Šumavy. Podrobný program najdete na stránkách festivalu www.filmfestfinale.cz .
Zajímavým je třeba Požár mlýna od Hanky Boříkové. Tento provinční punkový dokument přibližuje kultovní plzeňskou kapelu a ohlíží se celým jejím působením. Dalším neopomenutelným dílem je 20 let poté - 17. listopad 2009 v Plzni opět od Hanky Boříkové tentokrát s Vilémem Dubničkou. Tvůrci zachytili nejzajímavější okamžiky oslav svobody v ulicích Plzně. Uvidíte stovku herců, obrněný transportér, vodní dělo prostě vše z úderné akce socialistické reality show z oslav v Plzni. Mezi dalšími zástupci je Do moře míst od Miroslava Čapka, Brahmaputra Ladislava Moulise a konečně Jan Loučím a Člověk z ráje. Festival Finále letos nabízí opravdu pestrou nabídku projekcí.