Mezinárodní festival DIVADLO: pouliční scéna a taneční divadlo + epilog

12.09.2011 9:55

Už 19. ročník Mezinárodního festivalu DIVADLO je za dveřmi, začíná se oficiálně už ve středu 14. září. QAP vám přináší nabídku ze sekce pouličního divadla a taneční scény na ulici. Dokonce bylo navíc přidáno jedno open air představení.

V nabídce Mezinárodního festivalu Divadlo, které letos načíná 19. ročník, nelze opomenout ani sekci pouličního divadla, které také letos nabízí zajímavé projekty.

Epilog

Jak se již stalo tradicí, naváže na hlavní část festivalu epilog, který představí zajímavé a divácky úspěšné inscenace pražských divadel: letos Studio Ypsilon s inscenací Jana Schmida T. G. M. aneb Masaryk mezi minulostí a dneškem, Divadlo v Řeznické s inscenací Po zkoušce v režii Martina Huby, Činoherní klub s inscenací Moje strašidlo režiséra Martina Čičváka a již zmíněné Dejvické divadlo s Dealer´s Choice.

Venkovní, alternativní a doprovodný program

Paralelně s hlavním festivalovým programem poběží představení určená těm, co mají rádi alternativní divadlo, současný tanec, nový cirkus, pohybové divadlo a podobně. Sdružení JOHAN v prostoru železniční zastávky Plzeň – Jižní předměstí uvede například soubory Evrybáby, NANOHACH. Tento soubor vede rokycanský rodák Jan Malík a jde o velmi náročné taneční divadlo. Pak také uvidíte představení Cirkus Mlejn, které je v ražii pouze dvou žen. Chybět nebude ani performer Ondřeje Lipovský a běloruské hosty Kornyag Theatre. Z venkovních soubor vystoupí Echt Streets Puppets s obrovskými loutkami a Divadlo Continuo s představením Finis Terrae. Festival také doprovodí výstava evropského divadelního plakátu, workshop a výstava divadelní fotografie, videoworkshop i diskuse.

Přidáno jedno open air představení

Geisslers Hofcomoedianten - Fitzli Putzli () - Jde o divadelní road-movie o cestě ze života do smrti. Tři společensky úspěšní muži (František Š., Antonín Š. a Josef Š.) se vydávají na svoji vysněnou dovolenou do pozemského ráje. Průvodcem se jim stává cestovní kancelář Fitzli Putzli, která je má odvést na zasloužený odpočinek.

Tentokrát se Geisslers ve své hororově-komické divadelní road-movie o cestě ze života do smrti inspirovali barokní ikonografií, kterou v 18. století prosazoval ve svém boji za pravdu a spravedlnost majitel kukského panství, mecenáš umění a zakladatel loveckého řádu sv.Huberta, František Antonín Josef hrabě von Sporck (1662-1738).

Více o festivalu a vstupenkách, které jsou už, bohužel, mnohdy vyprodané, najdete na stránkách festivalu.

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT