Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Do Plzně míří Podkarpatská filharmonie Řešov. Valentýnské gala přinese i oscarové soundtracky

04.02.2023 7:41

Jeden z nejuznávanějších polských symfonických orchestrů – Podkarpatská filharmonie Řešov míří do Plzně. Posluchače oslní hudba Karola Kurpińského přezdívaného „polský Beethoven“ či populárního tvůrce filmové hudby Wojciecha Kilara.

Steinway gala_DJKT (1)
Steinway gala_DJKT (1)Steinway gala_DJKT (2)

Hostem Divadla J. K. Tyla bude 17. února 2023 jeden z nejlepších polských symfonických orchestrů – Podkarpatská filharmonie Řešov. Během koncertu s názvem Valentýnské Steinway gala zazní pod vedením šéfa souboru opery DJKT a dirigenta Jiřího Petrdlíka polské hudební klenoty v čele s Chopinovým klavírním koncertem č. 2 f moll.

Zajímavým zpestřením bude hra na nejlepší klavír v Západočeském regionu – Steinway, jenž se rozezní na jevišti Nové scény po dvou letech. Slavnou skladbu zahraje Aleksandra Świgut, laureátka Mezinárodní Chopinovy soutěže pro dobové nástroje.

Dále se mohou diváci těšit na hudbu Karola Kurpińského přezdívaného „polský Beethoven“, Stanisława Moniuszka či populárního tvůrce filmové hudby Wojciecha Kilara, jenž zkomponoval melodie pro více než sto padesát filmových snímků. Z jeho neuvěřitelně rozsáhlého a pestrého skladatelského odkazu prosluly zejména soundtracky k oscarovým filmům Pianista nebo Drákula.

Vstupenka na Valentýnské Steinway gala by mohl být krásným dárkem k Valentýnu. „Milí příznivci svatého Valentýna, láska má mnoho podob a dá se vyjádřit na tisíc způsobů. Často slova nestačí a v tu chvíli pro vyjádření citů k milované osobě může pomoci krásná hudba. Jeden z nejromantičtějších skladatelů, Fryderyk Chopin, všechny své city vyjadřoval skrze svůj zamilovaný nástroj – klavír. Přijďte i vy svým milovaným říci, jak moc pro vás znamenají skrze společně strávený čas na exkluzívním valentýnském koncertě,“ láká na jedinečný program Jiří Petrdlík.

Vstupenky na jedinečný koncert mohou diváci zakoupit v pokladně předprodeje Smetanovy sady 16, Plzeň, on-line na webových stránkách djkt.eu nebo v síti Plzeňská vstupenka.

Foto DJKT

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA  JSA příslušenství