VOŠ a SPŠE Plzeň

Galerie Na Roudné ožije světem zvířat a emocí. Přijďte na vernisáž Adély Bouchner

25.03.2026 10:07

Galerie Na Roudné zve všechny milovníky umění na vernisáž výstavy mladé talentované výtvarnice Adély Bouchner. Návštěvníci uvidí fascinující spojení konkrétní a abstraktní malby, ve které hrají hlavní roli zvířata, mizející příroda a osobní zážitky. Buďte u toho i vy!

Adéla Bouchnerová_0326_archiv umělce (3)
Adéla Bouchnerová_0326_archiv umělce (3)Adéla Bouchnerová_0326_pozvánka (4)Adéla Bouchnerová_0326_pozvánka (5)Adéla Bouchnerová_0326_archiv umělce (2)Adéla Bouchnerová_0326_archiv umělce (1)Adéla Bouchnerová_0326_archiv umělce (4)Adéla Bouchnerová_0326_archiv umělce (5)Adéla Bouchnerová_0326_archiv umělce (6)Adéla Bouchnerová_0326_archiv umělce (7)Adéla Bouchnerová_0326_archiv umělce (8)

Galerie Na Roudné představí tvorbu Adély Bouchner, rodačky z Plzně, která vyrůstala v nedalekých Nezdicích. Vernisáž výstavy se bude konat ve středu 1. dubna od 18:00 hodin.

Adéla Bouchner maluje od útlého dětství a své nadání rozvíjela na SSUPŠ Zámeček v Plzni i na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara. Tvorba autorky má hluboký podtext. Často upozorňuje na mizející přírodní bohatství a vymírání druhů.

Hlavními nositeli emocí a příběhů jsou v jejich dílech zvířata. „Moji velkou láskou vždy byla zvířata a příroda, která je pro mě obrovskou inspirací. V mých obrazech se často promítají lidské pocity nebo životní situace, které znázorňuji právě prostřednictvím zvířat. Nejčastěji jsou to koně a ptáci. Koně jsou moje srdeční záležitost a provázejí mě už od třinácti let. Ptáci ve mně zase evokují ladnost, křehkost a především svobodu,“ prozrazuje sama autorka Adéla Bouchner.

Malování je pro Adélu celoživotní vášní a způsobem, jak se vyrovnat se světem kolem sebe. „I přes různé životní etapy jsem malování vždy zůstala věrná. V mých obrazech je často vidět, čím jsem si právě procházela a jak jsem se cítila. Promítá se to do volby motivů, barev i samotného zpracování,“ doplňuje výtvarnice, která se svými obrazy často ptá, jak dlouho ještě budeme k ničení přírody lhostejní, ale zároveň ve svých dílech nabízí i tolik potřebnou naději.

Vernisáž proběhne v příjemném prostředí Galerie Na Roudné, kde se už tradičně setkávají umělci s lidmi, kteří mají rádi kulturu. Autorku a její tvorbu na místě představí Milan Fiala, kastelán zámku Nebílovy.

Přijďte si ve středu 1. dubna od 18:00 hodin prohlédnout vystavená díla, která kombinují precizní kresbu s nespoutanou abstrakcí, popovídat si s autorkou a načerpat inspiraci v srdci Roudné. Tuto akci byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Výstavu si v prostoru Galerie Na Roudné na adrese Na Roudné 59, Plzeň, můžete prohlédnout až do 26. dubna.

Více informací najdete na www.galerienaroudne.cz

Foto archiv umělkyně

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte