QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

30.09.2023 16:01

Na silnici 20 u obce Všeruby došlo ke střetu dvou osobních vozidel

Na místě je policie a hasiči, nehoda je bez zranění

Letní sezona vyvrcholí na šumavském Špičáku závodem bikerů a bikerů akrobatů

07.09.2023 12:48

Druhý zářijový víkend bude v největším sportovním horském areálu Plzeňského kraje k vidění zajímavá sportovní podívaná.

_MG_8728 (002)

V sobotu 9. září změří úplně poprvé v rámci závodního klání své umění bikeři při soutěži Best trik contest. Start je v 18 hodin v prostoru nad novou restaurací U Lanovky. Pořadatelé ze Ski&Bike Špičák očekávají účast několika desítek bikerů, kteří předvedou akrobatické skoky s dopadem do nafukovacího doskočiště.

To ale není vše. V sobotu 8. i v neděli 9. září se tu pak jede předposlední závod letošní T-Mobile České Enduro Série – jako NOVA SPORT Enduro Race Špičák

V sobotu úvodními dvěma a den na to se zbylými čtyřmi erzetami bude Ski&Bike Špičák hlavním centrem předposledního závodu T-Mobile České Enduro Serie. 2023. Její letošní pátý podnik se v Bikeparku Špičák a jeho okolí jede jako NOVA SPORT Enduro Race Špičák. Na startu by měla být kompletní česká špička včetně favoritů na přední umístění, o nichž se definitivně rozhodne ke konci září v posledním závodě v Koutech. Kromě českých jezdců a jezdkyň se tady představí i řada zahraničních cyklistů především z Německa, Rakouska a Slovenska. Celkový počet startujících bude znám těsně před závodem.

Celkem se bude v okolí Špičáku závodit ve třech hlavních kategoriích dospělých: Race, Hobby a na elektrokolech (E-Enduro). Do Hobby závodů patří i juniorské a dětské kategorie (Newbie 13 - 14 let, Rookie 11 - 12 let, Grom 6 - 10 let).

„My jsme hrozně rádi za to, že náš špičácký závod série umožňuje závodit i dětem. Byť se některé erzety podívají i do našeho bikeparku nejde o žádné extrémy. Každoročně v enduru nabízíme co možná nejzábavnější a různorodé rychlostní zkoušky, většinou po lesních pěšinách a hrabance,“ říká Jan Kasík ze spolupořádajícího areálu Ski&Bike Špičák. Hlavním pořadatelem je stejně jako v předchozích ročnících společnost Kolo pro život, Petr Čech sport a.s.

Trať špičáckého endura každoročně měří i s přejezdy zhruba 30 kilometrů. Samotné rychlostní zkoušky z toho tvoří cca třetinu. Bikeři postupně letos vystoupají dvakrát na vrcholy Pancíře a letos premiérově dokonce třikrát na Špičák (tam jim výjezd usnadní lanovka).

Lanovka na vrchol Špičáku bude otevřena o tomto víkendu i pro veřejnost. V neděli 10. 9. bude ale zcela uzavřen bikepark.

Každodenní letní provoz skončí kvůli ochraně přírody ve Ski&Bike Špičák v neděli 17. září. Areál včetně lanovky na vrchol Špičáku je potom otevřen o dalších víkendech a na státní svátek ve čtvrtek 28. 9. až do neděle 29. října 2023. Pak se již začne s přípravami na zimu.

Foto Ski&Bike Špičák

 

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Auto CB DACIA Jogger sleva_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Flexi Scala_copy