QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY
07.04.2026 6:54
07.04.2026 8:18
Upozorňujeme na uzavření silnice l. třídy č. 26 mezi obcemi Holýšov a Stod z důvodu dopravní nehody. Policisté z obou směrů odklánějí dopravu na stanovené objízdné trasy
06.04.2026 8:12
Podívejte se na fotky Milana Svobody!
05.04.2026 19:07
Pečené husy, víno a zábava! V Bolevci proběhly Svatomartinské hody! FOTKY
17.11.2024 11:11
Sobota 16. listopadu byla v plzeňském Bolevci ve znamení hodů. Pečené husy, zelí, knedlíky, lokše, husí jatýrka, výborná svatomartinská vína, spousta stánků, zábava pro děti... a nechyběl ani sv. Martin na bílém koni.
Svatého Martina přivítali na statku U Matoušů a přilehlé Bolevecké návsi už počtvrté. Svatomartinské hody tady uspořádal tradičně Městský obvod Plzeň 1. Na akci tak nechybělo celé vedení plzeňské Jedničky. "Jsem ráda, že přišlo tolik lidí, atmosféra na Bolevecké návsi je vždy výborná a vyšlo nám skvěle i počasí," zhodnotila akci starostka obvodu Ivana Bubeníčková.
Hody se nesly ve znamení mladých a svatomartinských vín. O těch se návštěvníci mohli dozvědět od sommeliera Jiřího Lupínka. Řízené degustace se konaly v průběhu celého dne.
Největším lákadlem byl příjezd sv. Martina. Ten přijel do Bolevce na bílém koni v doprovodu družiny v pravé poledne. "My jsme přišli s dětmi hlavně na koníka, ale manžel už měl polévku a ještě asi ochutnáme husičku," prozradila paní Jarka z Lochotína, která dorazila s vnoučaty.
Celou akci provázela živá muzika. „Vystupovala Cimbálová muzika Alexandra Vrábela a před půl pátou zahrála oblíbená plzeňská kapela Strašlivá podívaná,“ doplnila starostka Jedničky Ivana Bubeníčková.
Akce lákala i rodiny s dětmi. Pro děti byl připraven program, na statku U Matoušů probíhaly tvořivé dílny. A to nebylo vše. U Matoušů si lidé mohli prohlédnout zajímavosti z historie statku. Venkovní expozice přinesla informace o tom, kdo vlastnil statek v minulosti, jak probíhala rekonstrukce atd.
foto: QAP.cz
SDÍLEJTE ČLÁNEK