Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

V Galerii Hess vystavuje KaBo ART. Autorka podepisuje své abstraktní obrazy zezadu, proč?

09.06.2023 12:52

Kateřina Bohušíková, sympatická umělkyně, rodačka z Ostravy, která vystupuje pod značkou KaBo ART Bohušíková, vystavuje svá díla v plzeňské Vinotéce Galerii Hess. Co umělkyně prozradila na vernisáži?

Bohušíková_Vladimír Křivka (18)
Bohušíková_Vladimír Křivka (18)Bohušíková_Hanka Medunová (11)Bohušíková_Vladimír Křivka (1)Bohušíková_Vladimír Křivka (2)Bohušíková_Hanka Medunová (1)Bohušíková_Hanka Medunová (2)Bohušíková_Hanka Medunová (3)Bohušíková_Hanka Medunová (4)Bohušíková_Hanka Medunová (5)Bohušíková_Hanka Medunová (6)Bohušíková_Hanka Medunová (7)Bohušíková_Hanka Medunová (8)Bohušíková_Hanka Medunová (9)Bohušíková_Hanka Medunová (10)Bohušíková_Hanka Medunová (11)Bohušíková_Hanka Medunová (12)Bohušíková_Vladimír Křivka (3)Bohušíková_Vladimír Křivka (4)Bohušíková_Vladimír Křivka (5)Bohušíková_Vladimír Křivka (6)Bohušíková_Vladimír Křivka (7)Bohušíková_Vladimír Křivka (8)Bohušíková_Vladimír Křivka (9)Bohušíková_Vladimír Křivka (10)Bohušíková_Vladimír Křivka (11)Bohušíková_Vladimír Křivka (12)Bohušíková_Vladimír Křivka (13)Bohušíková_Vladimír Křivka (14)Bohušíková_Vladimír Křivka (15)Bohušíková_Vladimír Křivka (16)Bohušíková_Vladimír Křivka (17)Bohušíková_Vladimír Křivka (18)Bohušíková_Vladimír Křivka (19)Bohušíková_Vladimír Křivka (20)Bohušíková_Vladimír Křivka (21)Bohušíková_Vladimír Křivka (22)

Umělkyně Kateřina Bohušíková maluje své abstraktní obrazy akrylem na plátno. Malířka míchá nejrůznější odstíny barev, vrství je a tvoří tak zajímavá abstraktní díla, která jsou plná energie. Její tvorbu můžete vidět nejen na plátně, ale například i na oblečení a povlečení.

KaBo ART Bohušíková se mezi veřejností těší velkému zájmu a není se čemu divit. Styl tvorby Kateřiny Bohušíkové rozvíjí fantazii, každý vidí v obraze něco jiného. Zajímavostí je, že malířka podepisuje svá díla zezadu. Důvodem je to, že každý, kdo si pověsí její obraz na zeď, může dle libosti jednou za čas dílo otočit a ihned dodat interiéru nový vzhled.

Svá díla vystavovala umělkyně například v Římě, Florencii nebo Miláně. Obrazy jsou nyní k vidění ve Vinotéce Galerii Hess, Na Roudné 59, Plzeň, kde se v pondělí 5. června konala slavnostní vernisáž.

Foto V. Křivka

Vernisáž si ve Vinotéce Galerii Hess nenechalo ujít mnoho zájemců o umění. Večer tradičně zahájila galeristka Zdeňka Benešová, o hudební doprovod se postarali žáci ZUŠ B.Smetany a ZUŠ Sokolovská pod vedením paní učitelky Hanky Medunové.

Sympatická malířka přítomným popsala, jak se absolventka Vysoké školy báňské dostala k umění. „Začala jsem malovat v roce 2017. Nikde jsem nesehnala obraz, který by se mi hodil do bytu, kamarádka mi tehdy poradila, že si ho mam namalovat sama. Řekla jsem si, proč ne! Tak jsem to zkusila a podařilo se. Obraz se mi moc líbil a měl ohlasy i u návštěv. Nedalo mi to a zkusila jsem namalovat další, prodala jsem ho na Fleru za tři dny,“ popsala s úsměvem své začátky malování Kateřina Bohušíková.

Na vernisáži prodala umělkyně hned několik obrazů. Výstava s názvem Svět barev rozhodně stojí za zhlédnutí. Obrazy plné energie a barev naleznete ve Vinotéce Galerii Hess až do 30. června. Přijďte a ponořte se do Světa barev i vy!

Foto Vladimír Křivka, Hana Medunová

SDÍLEJTE ČLÁNEK
EUC
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte