QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Veletrh cestovního ruchu ITEP přinese novou dimenzi zážitků

18.09.2023 16:46

Speciální industriální tematika, unikátní expozice, desítky vystavovatelů z Čech i zahraničí, cestovatelské přednášky, edukativní program pro školy, dětská zóna a spousta dalších zajímavostí, takový bude letošní veletrh cestovního ruchu ITEP v Plzni, na který Plzeňský kraj zve širokou veřejnost a zejména milovníky industriálních památek.

ITEP 1

Veletrh, kam každoročně zamíří tisíce návštěvníků, se bude konat ve sportovní hale TJ Lokomotiva v Plzni na Slovanech v termínu od 21. do 23. září 2023. ITEP pořádá již tradičně Plzeňský kraj. Připravena je celá řada novinek.

Letošní ročník se ponese v duchu Industry. „ITEP představí širokou škálu industriálních cílů. Plzeňský kraj bude ve své rozsáhlé expozici mimo jiné prezentovat funkční seismickou stanici, která je připravena ve spolupráci s Geofyzikálním ústavem Akademie věd České republiky. Návštěvníci uvidí např. model prvního seismického přístroje z roku 132,“ upozorňuje radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Plzeňského kraje Libor Picka a dodává: „Poutavou expozici nabídne také hlavní partner veletrhu Moravskoslezský kraj. Představí širokou škálu technických památek a ukázky místní řemeslné výroby. V jeho expozici najdete netradiční zajímavosti, například model těžební věže.“

Speciální expozici chystá také Centrum Caolinum Nevřeň-unikátní technická památka, v jejímž kaolinovém dole se natáčela pohádka Čertí brko. Do světa jaderné energie budou moci návštěvníci ITEPu nahlédnout s Atom muzeem. Nechybí tradiční program pro cestovatele, zajímaví vystavovatelé z Čech i zahraničí s širokou nabídkou turistických cílů, nové publikace, mapy, brožury.

Velkým lákadlem je interaktivní industriální itepácká stezka. Ti, kdo ji úspěšně projdou, získají obří nafukovací kruh ze speciální edice Turistů ráj. V průběhu každého veletržního dne bude navíc probíhat losování o úžasné hlavní ceny, např. poukázky na plachtění po Boleváku nebo rodinné vstupenky do Techmania Science Center či na filmový festival Finále Plzeň.

Novinkou jsou letos venkovní expozice. Zde můžete vidět historické i speciálně upravené busy a karavany, dále expediční off-road vozy. „S off-road vozem přijede i herec a vášnivý cestovatel Lukáš Langmajer, který se s návštěvníky podělí o zážitky z cest po divoké a nespoutané Albánii. Návštěvníci budou moci ochutnat také speciální várku piva IpaTEP, kterou jsme nechali k příležitosti veletrhu uvařit. Budeme mít dokonce i vlastní turistickou vizitku ITEP 2023. Její křest proběhne na stánku České pohádkové akademie,“ vyjmenovává další novinky radní Libor Picka.

Plzeňský kraj přichystal na letošní veletrh speciální edukativní program pro školy. „Ve čtvrtek 21. a v pátek 22. září jsme pro žáky a studenty 2. stupně základních, středních a vyšších odborných škol připravili přednášky, workshopy v interaktivních expozicích a soutěže o velmi zajímavé ceny,“ uvádí Libor Picka.

Veletrh ITEP pamatuje i na děti, zábavu nabídne velká dětská zóna s tvořivými dílnami a soutěžemi. Vstup na veletrh ITEP je jako každoročně zdarma.

Výběr z programu veletrhu ITEP

  • Interaktivní industriální itepácká stezka o ceny

Zdarma obří nafukovací kruh ze speciální edice Turistů ráj
Slosování úžasné hlavní ceny (rodinná vstupenka do Techmania Science Center, plachtění po Boleváku atd.)

  • Zajímaví hosté:

Herec a vášnivý cestovatel Lukáš Langmajer

Zpěvák Ivo Jahelka

Sportovní osobnost Pavel Horváth

  • Cestovatelské přednášky

Štěpán Pastula „Putování kanadskou divočinou“

Martin Pávek „Posvátná místa Mexika“

Šebestián Bok „Za bány Asie“

  • Speciální várka piva IpaTEP

Připravená k ochutnání v limitované edici pouze pro letošní veletrh ITEP

  • Atraktivní venkovní expozice

Historické a speciální busy, off-road vozy a karavany

  • Interaktivní workshopy

Zaměřené na poznávání technických cílů a památek

  • Přednášky a show

Mobilní planetárium „Vesmír kolem nás“
Atom muzeum „Využití jaderné energie v míru, ve válce i v medicíně“
Techmania Science Centrum „Show s tekutým dusíkem / Van de Graaffův generátor“

  • Edukativní program pro školy

Přednášky, workshopy v interaktivních expozicích a soutěž o velmi zajímavé ceny (doporučujeme rezervaci na: https://www.rezervacni-systemy.eu/itep/).

  • Dětská zóna

Workshopy, tvořivé dílny, netradiční i tradiční výtvarné techniky
Malování na obličej a dětské tetování
Kočovné divadlo s jedinečnou možností vyzkoušet si manipulaci s loutkami
Výroba papírových marionetů od výtvarníka Dalibora Nesnídala

Pro rodiče rodičovský koutek s kavárnou

Kompletní informace k veletrhu ITEP najdete na www.itep-plzen.cz.

SDÍLEJTE ČLÁNEK
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT