12.06.2026 17:20
12.06.2026 11:30 12.06.2026 15:09
Vážná nehoda v Přešticích
V centru Přeštic došlo k vážné dopravní nehodě a na místě zasahují všechny složky IZS.
12.06.2026 11:55
Kam o víkendu vyrazit v Plzeňském kraji? Přinášíme přehled!
Zažijte baroko! Koncerty, divadlo, řemesla... Památky v kraji opět ožívají!
Také letos se koná oblíbený barokní festival, tentokrát vás zavede na známé i neznámé památky v Plzeňském kraji pod názvem „Zažijte baroko!“. Festival přináší bohatý program plný hudby, divadla, řemesel a barokní atmosféry na památkách a zajímavých místech regionu. Je součástí projektu Západočeské baroko a otevírá i jindy uzavřené objekty.
Těšit se můžete například na Barokní svatojánskou noc v Klatovech nebo den plný řemesel v Plasích. Květinová slavnost se chystá na zámku ve Svojšíně, Manětín opět připravil Barokní den pro celou rodinu, samozřejmostí jsou akce v centru baroka tedy v Mariánské Týnici.
Doporučujeme z nejbližího programu:
- V Plasích zahraje 17letý úspěšný houslista na vzácný mistrovský nástroj z roku 1681
V barokních prostorách plaského kláštera zazní v pátek 19. června celý cyklus „Čtvero ročních dob“. Účinkovat bude Sukův komorní orchestr. Teprve 17letý slovenský houslista Teo Gertler zahraje na vzácný historický mistrovský nástroj Andrea Guarneri z roku 1681 (zapůjčený s laskavou podporou britsko-slovenského mecenáše Jana Telenského).
- Eva Urbanová a Daniel Hůlka v Klatovech...
Barokní svatojánská noc proběhne v pátek 26. června v Klatovech. Do časů barokní krásy se vrátí prostory jezuitské koleje a kostela. Chybět nebude zahajovací průvod návštěvníků v kostýmech, do kterého jste všichni zváni. Program začne už v půl páté odpoledne a vyvrcholí slavnostním koncertem Evy Urbanové s hostem Danielem Hůlkou. Ten se odehraje v kostele Neposkvrněného Početí Panny Marie a svatého Ignáce a jediný z programu není zdarma.
- Poslední červnový víkend ožije zámek ve Svojšíně...
Oživený barokní víkend vás čeká od 27. do 28. června na zámku Svojšín. Celý areál zámku bude slavnostně vyzdobený květinovými aranžmá. Na co se můžete těšit? Umělecké vystoupení harfistky Kataríny Ševčíkové v interiéru zámku, v zámecké zahradě ukázky dravců, barokní střelnici a dobovou kuchyni. Na své si přijodu i milovníci bylinek a vůní. V neděli vystoupí v zámeckém sále soubor staré hudby Cavalla.
- Vyzkoušejte si stará řemesla v Plasích...
Hudba mnoha řemesel, to je název akce v Plasích, která se chystá v sobotu 27. června v Centru stavitelského dědictví. Vidět a také si vyzkoušet tady budete moci práci hutníků, kovářů, tesařů či zlatníků.
- Březín a slavné skladby v podání 4 harfistek v barokním kostele sv. Bartoloměje
Barokní program zavítá také v sobotu 27. června do vesničky Březín nedaleko Nečtin, ojedinělý koncert čtyř harf se uskuteční v komorním prostředí zdejšího malého kostela. Repertoár kvarteta na festivalový koncert je sestaven z autorských aranží slavných skladeb. Úspěšný harfový kvartet je složen z významných harfových interpretek. Více o koncertu a informace o vstupenkách najdete ZDE.
Kompletní přehled akcí najdete na stránkách zapadoceskebaroko.cz.
foto: ilustrační Krajský úřad Plzeňského kraje

