31.12.2025 13:33
31.12.2025 11:11
Nová pravidla pro ohňostroje. Centrum Plzně je tabu, jinde si dejte pozor
Novela zákona zavedla ochranná pásma kolem citlivých míst a právě v Plzni a dalších částech kraje se výrazně dotýkají tradičních míst oslav. Kde si dát pozor? Čtěte v článku.
31.12.2025 9:42
Pálí, voní a skvěle se hodí k pivu. Tři pomazánky, které zmizí ze stolu jako první
Člen ostrahy supermarketu přišel do práce opilý. Zasahovat museli strážníci
Hlídka strážníků musela zasahovat v jednom z plzeňských supermarketů. Zavolalo je vedení s tím, že jeden z členů ostrahy přišel do práce opilý. Případem se bude zabývat inspektorát.
Případ podnapilého zaměstnance ostrahy supermarketu řešili strážníci v Plzni na Lochotíně. Jeden z členů ostrahy doplatil na ranní popíjení. Narychlo ho totiž povolali do práce.
"Po desáté hodině dopoledne přijali oznámení o podezření, že muž vykonává své povolání pod vlivem alkoholu. Dechová zkouška, kterou strážníci u muže vzápětí provedli, ukázala přítomnost 0,44 promile alkoholu," říká mluvčí městské policie Jana Pužmanová.
Celou záležitostí se bude zabývat inspektorát. "Při podání vysvětlení muž požití alkoholu před neočekávanou směnou přiznal. Záležitost bude oznámena k dořešení Oblastnímu inspektorátu práce pro Plzeňský kraj," dodává mluvčí strážníků.
FOTO: ilustrační