20.02.2026 13:41
20.02.2026 11:55
Vnitrobloky na Jedničce se promění. Obvod zve na setkání, chce znát váš názor
19.02.2026 23:02
Panathinaikos Athény - FC Viktoria Plzeň 2:2
Fakultní nemocnice vyplatila na odměnách přes 40 milionů korun
Plzeňská fakultní nemocnice tak ocenila své zaměstnance, kteří se v uplynulých týdnech podíleli na zvládnutí koronavirové pandemie.
"Byl vytvořen spravedlivý systém, který nenaruší vnitřní integritu odměňování zdravotníků s ohledem na spektrum a náročnost poskytované péče a s odlišením toho, zda je péče poskytována v péči přednemocniční, u standardního lůžka, na infekčních stanicích či na ventilovaných JIP. Klíč k stanovení výše odměn byl sestaven z kumulace počtu směn, daného pracoviště či jiného provozu, jehož činnost také souvisí s péčí o pacienty v rámci péče covid-19 jako je například laboratoř, pracoviště CT a podobně,“ vysvětluje ředitel nemocnice Václav Šimánek.
"Průměrně byly vyplaceny odměny, které se pohybovaly uprostřed daného rozmezí stanovené ministerstvem zdravotnictví. Spravedlivý klíč umožnil odměnit všechny zaměstnance, kteří se podíleli na zvládnutí pandemického období,“ doplnila mluvčí nemocnice Gabriela Levorová.
FOTO: FN Plzeň