Mistři! Házenkáři Talentu slaví ligový titul - FOTKY, VIDEA

2019.05.26-12.24.54-945s klikněte pro další foto
26. 5. 2019 12:10 | Aktualizováno 26. 5. 2019 12:38

Hala Lokomotivy zažila obrovské drama. Zápas s Karvinou skončil v normální hrací době remízou a o vítězi rozhodly až sedmičky.

Házenkáři Plzně slaví po třech letech extraligový titul. V rozhodujícím pátém finále dnes porazili doma Karvinou a sérii ovládli 3:2 na zápasy. Infarktový duel skončil v normální hrací době remízou 27:27.

Stejně jako ve čtvrtém utkání na severu Moravy došlo na sedmimetrové hody, ve kterých se prosadilo všech pět domácích hráčů, zatímco v týmu Karviné zaváhal Michal Brůna.

Karviná byla v úvodu zápasu střelecky úspěšnější. V 28. minutě, ale Plzeň srovnala na 10:10. Pak ale Západočeši udělali dvě hrubé chyby a hosté odcházeli po první části do kabin s tříbrankovým náskokem.

Na začátku druhé půle odskočili Slezané na rozdíl pěti gólů, Talent ale dokázal rychle vyrovnat. K tomu jim pomohlo i to, že Karviná hrála při útočných akcích bez brankáře.  Minutu a půl před koncem zápasu vedla Plzeň 27:25. Hosté zdramatizovali závěr utkání, kdy vyrovnali na 27:27 a o titulu se rozhodlo až při sedmimetrových hodech. Rozhodující trefu si připsal domácí Michal Tonar.

Plzeň vyhrála extraligu pošesté a v čele soutěže vystřídala právě Karvinou. Soupeř ze Slezska porazil Talent ve finále loni.