QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Obyvatelé Doubravky si přejí alej pod Chlumem. Hotovo má být do roka

02.06.2020 12:16

Participativní rozpočet Doubravky má svého vítěze. Lidé poslali nejvíce hlasů nové aleji. Obvod by měl záměr uskutečnit do 12 měsíců. Jaké další projekty občané podpořili?

44

Do rozhodování v prvním ročníku participativního rozpočtu Doubravky se zapojilo 1527 hlasujících. Nejvíce hlasů, téměř 500, získala stromová alej pod Chlumem. Těsně za ní se umístila zelená střecha na konečné trolejbusu číslo 16. Třetí příčku obsadila dráha pro bikery zvaná pumptrack.

"Máme obrovskou radost z toho, kolik lidí se do hlasování zapojilo. Našim úkolem nyní bude do dvanácti měsíců zrealizovat vítězný projekt, kterým se stala stromová alej pod Chlumem. Vzhledem k tomu, že na participativní rozpočet máme vyčleněny dva miliony korun, je téměř jisté, že se nám za tuto částku podaří zrealizovat i zelenou střechu, která se umístila na druhém místě. Osobně bych si pak přál, aby nám zbyly peníze i na pumptrackovou dráhu,“ říká starosta Tomáš Soukup (ANO).

Vítězný projekt, stromová alej pod Chlumem, získal 481 hlasů. Těsně za ním se s 443 hlasy umístila zelená střecha v Zábělské ulici. Třetí příčku obsadila dráha pro bikery zvaná pumptrack, která si vysloužila 296 hlasů. Alej života získala 121 hlasů, veřejná grilovací místa 96 hlasů, altánek v Bukovci 54 hlasů a dogpark 36 hlasů.

Podrobný popis projektů je k dispozici zde.

"Osobně mám velkou radost z toho, že se participativní rozpočet nesl především v duchu projektů zaměřených na přírodu a sportovní vyžití. Je to pro nás signál a zároveň závazek, abychom podobným projektům věnovali ještě větší pozornost než dosud. Zároveň si myslím, že už nyní můžeme říct, že s ohledem na úspěšnost prvního ročníku se občané mohou těšit na druhý ročník,“ říká místostarostka Lenka Kočová (ODS).

Doubravka je prvním obvodem v Plzni, který participativní rozpočet zavedl. Občané v prvním ročníku navrhli 49 nápadů, jak z veřejných peněz vylepšit veřejný prostor ve svém okolí. Vzápětí byla posuzována jejich realizovatelnost a finanční náročnost.

Do finálního hlasování prošlo sedm z nich. Každý občan mohl udělit dva hlasy. Z celkem 1059 telefonních čísel jich 580 hlasovalo jen jednou. Hlasování technicky zajišťovala a vyhodnocovala Správa informačních technologií města Plzně.

FOTO: www.rozhodnetesami.cz

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Kamiq flexi_03_24