QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Pedagogická fakulta v Plzni vysílá živě do celého světa - FOTKY

20.02.2020 19:07

Fakulta pedagogická (FPE) Západočeské univerzity v Plzni (ZČU) navázala spolupráci s rádiem rakouské Pedagogické vysoké školy Štýrsko a tento týden začala poprvé vysílat.

Radioigel Plzeň_01
Radioigel Plzeň_01Radioigel Plzeň_02Radioigel Plzeň_03Radioigel Plzeň_Jürgen Ehrenmüller

První živé vysílání pedagogické fakulty ZČU se uskutečnilo z Rakouské knihovny v Evropském domě na plzeňském náměstí Republiky v úterý 18. února.

Pedagogická fakulta se stala s označením Radioigel Plzeň prvním zahraničním studiem vzdělávacího rádia Radioigel (rádio Ježek) sídlícího v Grazu.

"Studenti četli své básnické i prozaické texty, povídalo se o Plzni, o loutkářství, vysílání obohatila i hudební čísla v podání našich studentů a dokonce jsme díky našemu absolventovi Vladislavu Janouškovcovi, sportovnímu redaktorovi Radiožurnálu, ukazovali, jak se v češtině komentuje plzeňský hokej a fotbal," popisuje proděkanka Fakulty pedagogické Michaela Voltrová, jak vypadalo první živé zahraniční vysílání v historii rakouského Radioigel. Vstup z Plzně, který běžel od 18 do 19.45 hodin na webu radioigel.at, moderoval rakouský lektor působící na katedře německého jazyka FPE Jürgen Ehrenmüller. Součástí vysílání byly také dva rozhovory s proděkankou Michaelou Voltrovou o Západočeské univerzitě, Fakultě pedagogické i samotné katedře německého jazyka.

Vedle audio vysílání lze prostřednictvím webových stránek radioigel.at sledovat také televizní vysílání IgelTV. Rádio vytváří v režii studentů nejen live vysílání, ale i vzdělávací obsah v podobě podcastů, který se v Rakousku využívá i při výuce na základních školách. Studenti díky rádiu získávají zkušenosti v oblasti mediální komunikace, ověřují zásady hlasové výchovy, trénují práci v týmu, profesionální vystupování a řadu dalších dovedností, které později mohou využít ve svém profesním životě.

"Pro studenty němčiny je to samozřejmě skvělá jazyková zkušenost," upozorňuje Michaela Voltrová a dodává, že do budoucna fakulta počítá i s tím, že kromě live vysílání bude vytvářet i vlastní podcasty. Ty mohou být nejen v němčině, ale i v angličtině. Česky připravené podcasty mohou studenti učitelství německého jazyka přetlumočit do němčiny. "Pokud by měl někdo zájem prezentovat svoji práci v plzeňském Radioigel, ať kontaktuje Jürgena Ehrenmüllera," nabízí především studentům a pedagogům ZČU proděkanka Fakulty pedagogické, podle níž je spolupráce s Radioigel výjimečnou formou zahraniční spolupráce.

O dalším vysílání stanice Radioigel Plzeň bude Fakulta pedagogická ZČU informovat na svém facebookovém profilu.

FOTO: Západočeská univerzita v Plzni

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Kamiq flexi_03_24