Poslední zápas roku přinesl Talentu vítězství a postup do finále - FOTKY

2021.12.22-17.36.47-639w klikněte pro další foto
23. 12. 2021 9:45

Talent tým Plzeňského kraje zakončil rok semifinálovým zápasem Českého poháru, v němž vyzval ve středu 22. prosince v repríze extraligového finále tradičního rivala Baník Karviná.

"Doufám, že to bude svátek házené. Půjde o hodně, o finále domácího poháru. O náboj je tedy postaráno. My jim navíc chceme vrátit nedávnou porážku v extralize," připomněl před zápasem plzeňský střelec Tomáš Nejdl utkání, v němž jeho tým prohrál na palubovce soupeře 32:33, přestože byl po většinu zápasu ve vedení.

Motivace se v zápase plzeňskému týmu skutečně vyplatila a poslední zápas tohoto roku vyšel extraligovým mistrům na jedničku. Talent měl ve středu večer na programu domácí utkání semifinále Českého poháru proti Karviné. Vyhrál 26:22 a po novém roce si zahraje o pohárovou trofej.

V duelu finalistů tří posledních extraligových sezon a druhého týmu tabulky s prvním tohoto ročníku vedli domácí v 10. minutě už 6:2. Karviná snížila na rozdíl dvou branek, ale za stavu 7:5 levá spojka Talentu Tomáš Nejdl vstřelil čtyři góly za sebou - 11:5. Podobný kousek se záhy podařil hostům, kteří dali pět branek v řadě a v 25. minutě to bylo 11:10. V poslední pětiminutovce prvního poločasu byli úspěšnější opět domácí, kteří šli do šaten s vedením 14:11.

Ve 42. minutě Talent Plzeň vedl o čtyři góly (20:16), krátce po polovině hry druhé půle Karviná snížila na 20:19. Vyrovnat jí však domácí nedovolili, naopak na začátku 53. minuty si vzali zpět čtyřbrankový náskok - 23:19. Západočeši už drama nedopustili a semifinálový zápas domácího poháru dotáhli do vítězného konce 26:22.

Nejlepšími střelci utkání v dresu plzeňského Talentu byli Nejdl a Jan Stehlík se sedmi góly, přičemž druhý jmenovaný šestkrát skóroval ze sedmimetrových hodů.

Druhý finalista domácího poháru vzejde ze semifinálového zápasu Nové Veselí - Lovosice, který je na programu 26. ledna.