29.03.2026 12:15
V noci ze soboty na neděli bylo centrum Plzně plné policistů.
Letos se konala již třetí policejní akce s názvem Bezpečná Plzeň.
29.03.2026 12:15
Letos se konala již třetí policejní akce s názvem Bezpečná Plzeň.
29.03.2026 6:30
Došlo ke změně času ze zimního na letní. Ve 2:00 hodiny se čas posunul a 3:00, noc se zkrátila o jednu hodinu. Nezapomeňte si přeřídit hodinky!
28.03.2026 20:14
Další vážnou nehodu musely v neděli odpoledne řešit složky IZS v regionu. Tentokrát zasahovaly ve Kdyni, kde auto srazilo chodkyni. Přesné příčiny vyšetřuje policie.
K nehodě došlo v neděli odpoledne přímo na náměstí ve Kdyni na Domažlicku. Na místo střetu osobního auta s chodkyní museli kromě dopravních policistů vyjet i záchranáři.
"Se středně těžkým zraněním byla transportována vrtulníkem na urgentní příjem FN Plzeň na Lochotíně," řekl k zásahu Vítězslav Sladký z krajské záchranky.
Přesné příčiny a veškeré další okolnosti nehody šetří nadále policie. "Sedmaosmdesátiletý řidič osobního automobilu tovární značky Škoda Fabia jedoucí ve směru od ulice Masarykova do ulice Klatovská narazil na přechodu pro chodce přední částí osobního automobilu do chodkyně, která přecházela silnici z levé strany po přechodu pro chodce ve směru k obchodu. Při dopravní nehodě došlo ke zranění dvaašedesátileté chodkyně, které byla vrtulníkem přepravena do Fakultní nemocnice Plzeň na ošetření. Přítomnost alkoholu byla u obou účastníků dopravní nehody vyloučena provedenou dechovou zkouškou elektronickým přístrojem," řekla k nehodě mluvčí policie Dagmar Brožová.
FOTO: ilustrační