QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

15.07.2025 18:29

Provoz na železniční trati Praha - Beroun byl přerušen, na koleje spadl strom

Jak na kocovinu? (31.12.2011 22:00:00)

31.12.2011 22:00

Se silvestrovskou párty přichází následujcí den také obvykle alespoň malá kocovina. Co to vlastně je a jak na ni vyzrát? To vám poradí QAP!

Jistě si spousta z vás v neděli 1. ledna bude vyčítat, že popíjel. Na pořadu dne bude totiž novoroční kocovinka. Co to vlastně kocovina je a jak na ni?

Co je kocovina?
Kocovina jsou vlastně vedlejší účinky konzumace alkoholu a chemické reakce organismu na jeho odbourávání. Tělo při tom využívá velké množství vody, minerálů a vitamínů, především vitamínu C. A ty je třeba pak doplnit.

Jak na kocovinu?
Babských rad a receptů je opravdu mnoho. Někdo radí pít mléko a jiný zase lák z okurek. Každý má to "své" vyzkoušené. Zkrátka nejjednodušší je to ale s alkoholem nepřehnat!

Podle lékařů je nejjistější, pokud se už neovládnete a kocovina přijde, dostatek tekutin a spánku. Vylepšit to můžete šumivým vitaminem C, silným masovým vývarem, černou kávou. na tu ale pozor, ta totiž dehydruje! Pak také můžete zkusti vodu s cukrem a také kyselé utopence či zavináče. Tyto "léky" totiž vyrovnají překyselení v žaludku. Odvar z heřmánku nebo máty zklidní žaludek a zmírní bolest hlavy. Také pomáhá zelený čaj. Rozhodně ale nezkoušejte "čím ses zkazil, tím se naprav", protože to jen oddálí váš pocit kocoviny. ta přijde až se zase hladina alkoholu sníží!
Neověřeným receptem je směs syrového vajíčka s octem a solí doplněná ostrým kečupem. Pokud ale toto odvážně pozřete, za výsledek stejně nikdo neručí.
Novým objevem je chřest. Ten totiž je bohatý na aminokyseliny a minerály, které stimulují funkci klíčových enzymů odbourávajících alkohol po přehnaném pití. Chrání také jaterní bunky před toxickými účinky alkoholu.
Tak úspěšnou léčbu kocoviny přeje QAP!

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT