Bývalý fotbalový reprezentant František Plass slavil sedmdesátku

19.04.2014 8:03

Fotbalová legenda František Plass oslavil významné životní jubileum. K němu dostal příznačný dárek - knihu, která mapuje jeho kariéru od prvních fotbalových krůčků. Pogratuloval mu i hejtman kraje.

Plass_František

Bývalého fotbalového reprezentanta Františka Plasse, který v pátek 18. dubna oslavil sedmdesáté narozeniny, přijal na krajském úřadě hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs.

Fotbalovou legendu, která bývá přezdívána "Plzeňský Beckenbauer" doprovodil bývalý fotbalový útočník Ivan Bican, sportovní novinář Pavel Hochman a také předseda představenstva Viktorie Plzeň Tomáš Paclík.

"Hejtman Plzeňského kraje oceňuje významné osobnosti ze všech sfér společenského života. Dnes se dožívá životního jubilea nejlepší fotbalista nejen plzeňského klubu, ať se jedná o Viktorii nebo dříve o Škodu, ale celého kraje. Vy jste se zasloužil o rozvoj sportu v Plzeňském kraji a pro mě je velká čest se s vámi setkat," přivítal Františka Plasse hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs.

"Velikost každého fotbalového klubu je dána jeho historií. Naše více než stoletá historie není tak bohatá, jako je tomu v případě některých evropských velkoklubů, nicméně lze v ní najít opravdu velké postavy. František Plass je jednou z těch největších a právem může být vzorem pro všechny mladé fotbalisty třeba i proto, že odolal vábení velkoklubů a zůstal věrný svému regionu. Pane Plassi, chci vám upřímně pogratulovat a popřát hodně štěstí. Tvořil jste historii našeho klubu a zapsal se zlatým písmem do kroniky plzeňského fotbalu," přidal se s gratulací předseda představenstva Viktorie Plzeň Tomáš Paclík.

Při setkání František Plass krátce připomenul některé zajímavé momenty ze své fotbalové kariéry a zmínil také výkony současných sportovců.

"Dnes to bylo velmi příjemné setkání. Je správné, že existují lidé, kteří pamatují na věci z minulosti a uvědomují si jejich význam. Já vážně nemám slov, chtěl bych všem moc poděkovat. Vzpomínek je spousta. Hrál jsem za Plzeň i za národní mužstvo a to je snem každého fotbalisty. Já jsem moc rád, že jsem si ten sen mohl splnit a že tu teď stojím," pronesl oslavenec.

Autor historických publikací o plzeňském klubu Pavel Hochman připravil pro legendárního člena zadních řad Škody Plzeň netradiční dárek. Byla jím kniha s příznačným názvem Plzeňský Beckenbauer, která mapuje kariéru Františka Plasse od prvních fotbalových krůčků.

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Blik blik depo
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠODA Plus 3x