QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Je to oficiální! Jindřich Staněk opouští Viktorii Plzeň. Kam míří?

05.01.2024 20:37

Už dlouho se spekuluje o tom, že Jindřich Staněk opouští po čtyřech letech Viktorii Plzeň. Nyní je to oficiální, Staněk míří do Slavie.

Jindřich Staněk_ilustrační FCVP

Jindřich Staněk opouští po čtyřech letech plzeňskou Viktorii. Sedmadvacetiletý gólman přestupuje do Slavie.

„Jindra za čtyři roky odvedl pro náš klub neskutečnou práci. Měl obrovský podíl na našich úspěších,“ řekl generální ředitel klubu Adolf Šádek.

Připomeňme si, že Jindřich Staněk přišel do Viktorie v lednu roku 2020 na hostování s opcí z Českých Budějovic. Svým nasazením a výkony si následně řekl o přestup a stala se z něj jedna z výrazných postav úspěšného období, kdy klub získal mistrovský titul a dokázal se probojovat ze druhého předkola až do základní skupiny UEFA Champions League. 

Svými výkony si sedmadvacetiletý brankář vysloužil i pozornost reprezentačních trenérů a přispěl k postupu národního týmu na mistrovství Evropy.

Nyní přišel čas, aby Staněk přijal novou výzvu. „Zároveň jsme spolu měli dohodu, že v případě zajímavé nabídky pro obě strany, nebudeme Jindrovi bránit v odchodu. Nyní ta situace nastala, Jindra se rozhodl novou výzvu přijmout a já bych mu chtěl za celý klub za všechno poděkovat,“ dodal Adolf Šádek.

„V první řadě bych chtěl říct, že to pro mě byly čtyři nádherné roky. Ani ve snu mě tenkrát nenapadlo, čeho všeho dosáhneme a co všechno společně prožijeme. To navždy zůstane v mém srdci. Ale každý člověk potřebuje v životě v určitém čase novou výzvu, udělat další krok, změnu. I já se ji nyní rozhodl přijmout,“ uvedl Jindřich Staněk a přidal i osobní vzkaz směrem k viktoriánským fanouškům, se kterými měl vždy skvělý vztah.

„Přál bych si, abyste toto mé rozhodnutí přijali. To, co jsme spolu prožili, se nedá zapomenout a já na to budu vždycky rád vzpomínat. Věřím, že to budete mít stejně.“

Přestupovou částku se oba kluby rozhodly nezveřejňovat.

První rozhovor Staňka pro Slavii:

Foto FCVP

 

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Kamiq flexi_03_24