QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Mladá rybářka strčí kluky hravě do kapsy!

27.01.2018 8:00

Čtrnáctiletá Simona Krausová chodí v Kladrubech na rybářský kroužek. Ten vede  Bohumil Kraus s Petrem Havránkem. A jejich svěřenci opravdu válí, sbírají jednu cenu za druhou!

rybářka kladruby

Bohumil Kraus je ale nejenom jejím trenérem, ale hlavně rádcem a tatínkem. Kladrubský kroužek funguje už sedmým rokem a mladí rybáři dávají o sobě znát, už 4 x byli v národním kole za Plzeňský kraj a právě Simona dokonce vloni zvítězila v kategorii žákyň. Rok před tím byla stříbrná. Více nám řekl vedoucí Bohumil Kraus. "Simona je od mala jako kluk, žádné panenky a holčičí práce, to ji nikdy nebavilo. Takhle autíčka a pistolky, to jo. Nejvíce ji baví ta rybolovná technika a lov na plavanou. Loňský rok byl pro nás opravdu úspěšný. Na Mistrovství republiky juniorů a žáků v rybolovné technice, které se konalo v Pelhřimově, vybojovala Simona v pětiboji titul Mistryně České republiky v kategorii žákyň. V družstvech pak navíc ještě obsadila druhé místo s kamarádkou Kateřinou Patkovou, která si také vedla skvěla a přivezla titul Mistryně České republiky v kategorii junior. Takže to byly hned dva tituly pro Plzeňský kraj a já u toho zrovna nebyl, což mě pak moc mrzelo. Když jsem to slyšel, úplně mi to vehnalo slzy do očí, měl jsem tam být hlavně jako otec," říká vedoucí mladých rybářů Kraus.
Dva tituly jsou velkým přínosem, trenéry družstva pro soutěž byli Miroslav Hubálek z Černošína a Václav Váchal ze Kdyně. Jak i Hubálek přiznal, děvče je mimořádně šikovné a v tachovském regionu  hvězdou. Což se dá ostatně říci i o jeho synu  Martinu Hubálkovi z Černošína, který nasbíral řadu titulů, ale o tom až zase příště.
Foto: archiv Kraus
 

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Kamiq flexi_03_24