Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

16.06.2024 14:15

Tragická nehoda zastavila provoz na dálnici, na D5 zemřel motorkář

Nehoda se stala dopoledne u Loděnice ne Berounsku ve směru na Prahu

Na Kašperskou třicítku se postavilo více jak šest stovek závodníků FOTKY!

21.01.2018 14:37

Víkendový závod Kašperská 30 se těšil velké popularitě. Nejúspěšnějším byl Daniel Máka. Kromě třicetikilometrové trasy byla v nabídce také trať desetikilometrová, na kterou se postavily převážně rodiny s dětmi.

kas10
kas1desítakkas2kas3kas4kas6kas8kas9kas7kas10kas12kas11kas13kas15kas14kas16kas18kas17kas19kas21kas20kas22

Ještě týden před závodem nevěděli pořadatelé, zda budou či nebudou muset trasy Kašperské 30 pro nedostatek sněhu zkracovat. V úterý se však spustilo husté sněžení a zajistilo druhému závodu letošní série v běhu na lyžích, ČEZ SkiTour, vysokou účast a pohádkové podmínky.

"Na start Kašperské třicítky se nakonec postavilo 620 závodníků všech výkonnostních úrovní a věkových kategorií. Tratě všech závodů byly pokryté čerstvým sněhem, okolní lesy bílé jako v pohádce a při průjezdech otevřenými pláněmi se divákům naskýtala krásná podívaná dlouhého hada běžců. Většina startovního pole, jak už to na SkiTour bývá, byla složena z řad hobíků. Díky nejkratší distanci na 10 km se závodu mohli zúčastnit také naprostí začátečníci a rodiny s dětmi. Těch bylo nedaleko Sporthotelu Zadov, kde závod startoval, několik desítek. Celkový počet závodníků přes 600 značí výrazné navýšení oproti roku 2017, kdy si na Šumavu našlo cestu 577 závodníků," uvedl Richard Valoušek.

Tím nejúspěšnějším a také nejrychlejším byl Daniel Máka, který vyhrál jak v sobotu třicítku volně, tak v neděli klasicky. Mezi dámami se vítězky vystřídaly, v sobotu uspěla Anna-Marie Hejná, v neděli pak Anna Adamová Kožíšková. V neděli se jela také již zmiňovaná desítka. V ní uspěl Ondra Mánek s Adélou Novákovou.

 

Foto: Vojtěch Podstavek

SDÍLEJTE ČLÁNEK
EUC
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte