Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Plzeň hledá nejlepší mladé sportovce, nominace běží až do 15. ledna 2021

16.12.2020 12:15

Pandemie Covid-19 ovlivní i podobu ankety Sportovec Plzně 2020 v kategoriích žactva a dorostu, kterou připravuje Nadace sportující mládeže ve spolupráci s městem Plzeň. Sportovci ale o ocenění nepřijdou.

eva-matejovicova-sportovec-plzne-2019-st-z

Nominovat je možné jednotlivce v kategoriích mladšího žactva, staršího žactva a dorostu. V případě jednotlivců musí být naplněna podmínka, že nominovaný sportovec má trvalé bydliště v Plzni nebo v roce 2020 působil v plzeňském sportovním klubu. „Opatření spojená s pandemií výrazně ovlivnila soutěže prakticky napříč sportovními odvětvími. Vzhledem k tomu, že došlo ke zrušení sezóny v řadě kolektivních sportů, nebude tentokrát vypsána kategorie družstev. To ale neznamená, že sportovci z kolektivních sportů přijdou zkrátka. Jedince, kteří se blýskli svými výkony, je možné nominovat na ocenění v individuálních kategoriích,“ uvádí Lukáš Lintimer, člen správní rady Nadace sportující mládeže.

Jako obvykle budou oceněni trenéři za dlouholetou práci s mládeží. Novinkou bude zvláštní kategorie určená sportovcům, kteří se v době pandemie jako dobrovolníci zapojili do pomoci ať už ve zdravotnictví, seniorům nebo třeba ve školství formou doučování apod.

Nominační formuláře jsou spolu s dalšími podrobnějšími informacemi k dispozici na internetových stránkách www.sportovecplzne.cz. Uzávěrka nominací byla stanovena na 15. ledna 2021.

Termín a forma vyhlášení výsledků bude upřesněna v proběhu první poloviny roku 2021 s ohledem na aktuální epidemiologickou situaci. „I v letošním roce se naštěstí našly měsíce, kdy bylo možné závodit na vrcholných sportovních akcích. V mnohých z nich výrazně uspěli mladí Plzeňané. Město Plzeň sport výrazně podporuje a velmi rád předám ocenění nejlepším z navržených sportovců,“ uvedl první náměstek primátora Roman Zarzycký.

Aktuální držitelkou titulu Sportovec Plzně za předcházející rok je v kategorii staršího žactva Eva Matějovičová (sportovní aerobik). Kategorii dorostu již druhým rokem vládne tenista Jonáš Forejtek.

Foto: Nadace sportující mládeže (na fotce Eva Matějovičová)

 

 

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte