QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Plzeňská radnice podpoří i letos tréninková centra mládeže

14.05.2020 9:15

"Město Plzeň je systémem trénikových center v rámci České republiky jedinečné,“ říká náměstek primátora Roman Zarzycký. Do projektu patří i futsal, Interobal Plzeň letos získá více než půlmilionovou dotaci.

1

Projekt Plzeňské tréninkové centrum mládeže (PTCM) funguje  od roku 2018. Jsou do něj zařazena pouze strategicky důležitá sportovní odvětví na území města a futsal je jedním z nich. Ačkoliv se jedná o neolympijský sport, dělá klub Interobal Plzeň městu dobré jméno i reklamu v rámci nejvyšší soutěže. V nedohrané lize obsadil druhé místo. Klub zastřešuje 145 sportovců, z velké většiny z řad mládeže. V letošním roce získal dotaci na provoz ve výši 546 tisíc korun.

"Město Plzeň je systémem tréninkových center jedinečné v ČR. Ačkoliv jsou zde zejména olympijské sporty, tak futsal oprávněně patří svou kvalitou péče o mládež i seniorské reprezentanty mezi osm vybraných sportů. Škoda jen, že nemohl zlepšit svoje loňské čtvrtfinálové umístění v rámci nejvyšší ligy nebo dohrát mládežnické soutěže,“ sdělil první náměstek primátora města Plzně Roman Zarzycký (ANO).

“Chtěl bych velice poděkovat za finanční i osobní podporu prvnímu náměstkovi Zarzyckému, bez které by PTCM nemohlo kvalitně fungovat. Projekt PTCM byl v prvním roce působení velice úspěšný a jsem přesvědčen, že jeho další fungování s podporou města přinese skvělou možnost sportovního vyžití pro děti od osmi let pod vedením špičkových trenérů,” doplnil Radek Lobo, ředitel klubu Interobal Plzeň.

Dotační smlouvu podepsali ve středu 13. května na plzeňské radnici Radek Lobo a Roman Zarzycký.

FOTO: archiv Intertobal Plzeň

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Blik blik depo
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠODA Plus 3x