QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Plzeňská Viktoria podpořila Geriatrické oddělení FN Plzeň

26.02.2015 19:17

Pacienty na oddělení geriatrie FN Plzeň navštívil Pavel Horváth. Ten nejen že předal zástupcům nemocnice věcný dar, ale především povzbudil pacienty v jejich léčbě.

IMG_7437

Vzácnou návštěvu z kabiny prvního týmu Synot ligy uvítala v tomto týdnu Fakultní nemocnice Plzeň. Pacienty na oddělení geriatrie přišel navštívit Pavel Horváth, který předal zástupcům nemocnice věcný dar a zároveň přišel povzbudit pacienty v jejich léčbě.

A jak vznikla myšlenky spolupráce FC Viktoria Plzeň s geriatrickým oddělením? Předvánoční setkání fanoušků v Doosan Areně, konané v prosinci loňského roku, mělo charitativní rozměr. Výtěžek z dobrovolného vstupného byl určen právě pro seniorské pacienty FN Plzeň.

"Formu podpory jsme konzultovali se zástupci nemocnice a zprostředkovaně také se samotnými pacienty. Částku vybranou v rámci předvánočního setkání s fanoušky klub dorovnal z vlastních prostředků a pacientům fakultní nemocnice jsme věnovali přenosná rádia s CD přehrávačem. Celkově zamířilo z Viktorie do nemocničního areálu na Borech 14 přístrojů," popsal tiskový mluvčí Viktorie Pavel Pillár.

Pacienti a ošetřující personál měli z darované techniky velkou radost a osobní návštěva Pavla Horvátha vnesla na nemocniční pokoje báječnou atmosféru. Jeho osobitý nezaměnitelný styl zbořil věkovou bariéru mezi seniory a fotbalisty.

"Kolik vám je? 80 roků? Tak to jsem přesně dvakrát mladší. To už zase takový rozdíl není," rozesmál celý pokoj vyhlášený šprýmař, který si popovídal s pacienty nejen o zápasech s Barcelonou a AC Milán, ale také o víkendové gólové kanonádě do sítě Českých Budějovic.

"Jsem rád, že Viktoria podobné aktivity podniká. Dnešní setkání se hodně odlišovalo od standardních návštěv, při kterých míříme především za dětskými pacienty. Bylo to velmi příjemné odpoledne. Pánové na pokojích jsou velmi čilí a orientují se v aktuálním fotbalovém dění. Dostal jsem od nich jasný úkol - vrátit titul do Plzně, takže v kabině toto přání velmi rád vyřídím. Na darovaných CD přehrávačích jsem na závěr pustil klubovou hymnu, takže jsme odcházeli opravdu ve slavnostním rozpoložení," usmíval se zkušený fotbalista.

FOTO: FC Viktoria Plzeň

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT