Reparát v Chomutově Indiánům nevyšel, padli 3:4!

24.01.2016 20:00     24.01.2016 21:30

Indiáni uzavřeli třetí čtvrtinu základní části čtyřmi porážkami. Ve vypjatém závěru se ještě snažili dostat do prodloužení, to se nakonec nepovedlo. Piráti brali tři body za vítězství.  

PLZ-CHM_TOP

Piráti vstoupili do zápasu aktivněji. Hned ve druhé minutě si vytvořili dvě nebezpečné šance. Nejprve Květoň dostal přihrávku od Vondrky mezi kruhy, ale trefil Polívku pouze do ramene. Později po zmatku před Polívkou dorážel Ölvecký, ale opět plzeňského gólmana nepřekonal. Po několika příležitostech na obou stranách byl Valach vyloučen za nedovolené bránění. Během přesilové hry měl na holi úvodní branku Kracík, ale před odkrytou klecí netrefil kotouč. Těsně po vypršení trestu, kdy se Piráti museli bránit, šla Plzeň do vedení. Od Dlapy se odrazil letící kotouč, který Erik Hrňa pohotově ze vzduchu poslal do sítě – 0:1.

V desáté minutě Vladimír Růžička fauloval vysokou holí a dostal čtyřminutový trest, protože se po jeho zákroku objevila u plzeňského hráče krev v obličeji. Možnost navýšit náskok měl Pulpán, ale před odkrytou brankou netrefil kotouč. Piráti si s dlouhým oslabením poradili a několika vyhozeními přečkali čtyři minuty bez inkasované branky. V patnácté minutě ujeli dva Piráti na jediného obránce, Roman Červenka podržel kotouč, střelou tahem překonal Polívku a vyrovnal – 1:1. Během pár okamžiků byl zápas otočen. O druhou branku Pirátů se postaral David Kämpf, jehož přihrávku si Západočeši sami srazili za čáru – 2:1.

Na začátku druhé třetiny Svoboda daroval Pirátům první přesilovku v zápase. Domácím se početní výhoda moc nepovedla a po jedné nepřesné střele Hřebejka se Plzeň vrátila do pěti. O chvilku později měli Chomutovští k dobru další přesilovku za trest Kubalíka. Během přesilové hry předvedli pohlednou spolupráci dva mladí útočníci Chomutova. Kämpf vyslal Kašeho do úniku, toho výborným rozklekem vychytal Polívka. Hosté přečkali i druhé oslabení, ale nestačili Pirátům ve vyrovnaném počtu hráčů na ledě. Ve 27. minutě Sklenář vypálil na Polívku, který kotouč pouze vyrazil k Adamu Jánošíkovi, jenž vyslal nechytatelnou ránu a prostřelil brankáře hostů – 3:1. Krátce poté Lev neunesl tíhu okamžiku a dostal dvě minuty za napadení Červenky.

Ve 29. minutě se Plzeň přiblížila na dostřel. Rutta seknul ujíždějícího Svobodu a sudí za jeho zákrok nařídili trestné střílení. Tomáš Svoboda povedeným bekhendovým blafákem překonal Kristana a snížil na rozdíl jedné branky – 3:2. Po vypršení přesilové hry domácích měl Kristan štěstí, když několikrát tečovaný kotouč vykopl špičkou betonu. V čase 32:00 začalo další oslabení domácích, během kterého si Plzeňští vytvořili velký tlak. Ten přerušil až Dušek, jenž zblokoval jednu z přihrávek do středního pásma. Od 36. minuty měli Piráti dvouminutovou přesilovku, která se jim ale vůbec nepovedla a Plzeň se vrátila do pěti. Poté dostali hosté další početní výhodu, která podle reakcí Vondrky neměla být, ale rozhodčí byl nekompromisní a poslal domácího kapitána za katr. Piráti oslabení zvládli a do šaten odešli s jednobrankovým vedením.

Do posledního dějství Piráti vstoupili výborně. Vondrka přihrál z pádu před bránu, kam najížděl Roman Červenka, ten se štěstím srazil kotouč do sítě a po kontrole videorozhodčím vrátil dvoubrankový náskok domácích – 4:2. Plzeň rychle odpověděla. Ve 44. minutě Miroslav Preisinger vystřelil od modré čáry, jeho prudký kotouč tečoval jeden z obránců až za Kristana – 4:3. O chvilku později Moravčík hákoval jednoho z domácích a dostal od rozhodčích dvě minuty. Za čtyři vteřiny ho následoval Červenka, jenž získal stejný trest za nedovolené bránění. Ve vyrovnaném počtu hráčů na ledě Kaše ujel sám na Polívku, ale byl podražený Pulpánem a ošklivě narazil do branky. Nařízeno bylo trestné střílení, které jel otřesený mladík. Na vystřídavšího Machovského v bráně nestačil a hned potom se do brány vrátil Polívka. Oba celky se vrátily do pěti a hra pokračovala ve vyrovnaném počtu hráčů na ledě.

V dalším průběhu byla hra hodně nepřesná, což zapříčilo absenci větších šancí. V dobré pozici stál Červenka, jenž čekal na modré na kotouč, který k němu ale nedošel. Pět minut před třetí sirénou Piráti po delším bránění vyhodili přes všechny čáry až na zakázané uvolnění, na což Růžička starší reagoval oddechovým časem, aby si jeho svěřenci vydechli. Plzeň dál tlačila po vyrovnávací brance, ale nedařilo se jí překonat Kristana v brance domácích. K tomu jim nepomohla ani přesila jednoho hráče v poli, když Polívka zůstal od 59. minuty na střídačce. V závěru domácí podržela nová posila s maskou. Ani v závěrečném tlaku před bránou se hostům nepodařilo protlačit kotouč za čáru.

Foto: HC Škoda Plzeň

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Blik blik depo
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB Kamiq