18.05.2026 9:27
17.05.2026 13:40
Plzeňská Čtyřka v sobotu ožila tradiční akcí.
Už 4. ročník Šumivého máje uspořádal v Lobezském parku čtvrtý plzeňský obvod. Podle pořadatele na místo drazily více než dva tisíce lidí.
17.05.2026 11:01
Na šumavském Boubíně napadl sníh.
V polovině května je to neobvyklé říkají meteorologové. Naposledy to bylo před 10 lety.
Talent se z Karviné vrací se dvěma porážkami. Doma budou Plzeňané odvracet mečbol
Naděje na titul se plzeňským házenkářům po víkendu v Karviné pořádně vzdálily. Talent tým Plzeňského kraje nezvládl na palubovce obhájce titulu ani druhý finálový zápas, v neděli prohrál 23:27 a v sérii prohrává už 0:2 na zápasy. Pokud chce Plzeň pomýšlet na zlato, musí nadcházející víkend doma bezpodmínečně vyhrát.
Zatímco úvodní sobotní duel byl bitvou do poslední vteřiny, ve které Plzeň smolně padla o jediný gól (34:35), nedělní odveta měla jiný scénář. Domácí Karviná rozhodla o svém vítězství prakticky už v prvním poločase.
Svěřenci trenérů Petra Štochla a Jiřího Hynka nezachytili úvod utkání a v poločase ztráceli na soupeře propastných šest gólů (14:8). I když se po přestávce Talent nadechl k náporu a využil osmiminutové střelecké nemoci domácích ke snížení na rozdíl tří branek, blíž se už nedostal. Domácí střelecky táhl Jan Užek se sedmi góly, za Talent byl nejlepším střelcem Jakub Douda se šesti zásahy.
Finálová série se nyní stěhuje do Plzně. Výhoda domácího prostředí v městské hale na Slovanech bude pro Talent klíčová – Karviná má totiž k dispozici první mečbol a v sobotu může slavit titul přímo na plzeňské palubovce.
Program finále v Plzni:
3. zápas: Sobota 2. května od 18:00 (Městská hala Slovany)
Případný 4. zápas: Neděle 3. května od 11:00 (Městská hala Slovany)
Pokud Plzeň sobotní duel vyhraje, vynutí si nedělní pokračování. V případě dvou domácích výher by se série vrátila k rozhodujícímu pátému zápasu zpět do Karviné.
Foto ilustrační Hynek Sladký

