Talent Tým Plzeňského kraje veze ze Švédska remízu

28.03.2022 10:14

V úvodním zápase čtvrtfinále EHF European Cupu remizoval Talent tým Plzeňského kraje na palubovce švédského Alingsas HK 29:29. Domácí celek vyrovnával až vteřinu před koncem.

2021.09.19-10.30.35-215w

Talent do pohárového utkání ve Švédsku dobře vstoupil, v desáté minutě vedl po brance Šafránka 7:3. Teprve potom začal domácí tým náskok snižovat, ale ještě v 18. minutě svítil na ukazateli skóre stav 7:10 pro hosty, ale pak se Alingasu povedl obrat na 12:10. Plzeňští házenkáři ještě dokázali srovnat na 12:12, ale hrubě se jim nepovedl závěr první půle, kterou švédský tým nakonec vyhrál 16:12.

Až do 47. minuty pak držel jejich soupeř poměrně jistý náskok, ve 47. minutě vedl 20:15. Jenže čeští šampioni nesložili zbraně a zaveleli k obratu. Ten se jim po brance Doudy v 53. minutě skutečně povedl, stav byl 25:26. Pak se oba celky střídaly v jednogólovém vedení až do samotného, kdy dánský házenkář ve švédských službách Möller vteřinu před koncem vyrovnával na konečných 29:29.

"Mám radost, že jsme se přesvědčili, že i s takovým týmem se hrát dá. Nebylo to tím, že by nás Švédové podcenili, naopak my jsme ukázali, že máme sílu s nimi hrát. Pokud doma v odvetě předvedeme dobrý výkon, který jsme hlavně ve druhé půli předvedli ve Švédsku, věřím, že společně s podporou našich fanoušků budeme schopni bojovat o postup," uvedl jeden z plzeňských trenérů Petr Štochl.

Odveta se odehraje v neděli od 18 hodin v městské hale na Slovanech. Ještě předtím tam ve středu od 17 hodin čeká Talent tým Plzeňského kraje druhé čtvrtfinále české extraligy s Brnem, které zvládlo lépe první zápas na sedmičky.