V Nové Vsi se pro letošek rozloučili s tenisem, proběhl poslední turnaj sezóny, FOTKY!!!

05.10.2013 20:02

Úspěšnou tenisovou sezónu zakončil v Nové Vsi na jižním Plzeňsku turnaj ve čtyhře. Účast byla i přes mrazivé počasí hojná a kvalita hráčů tradičně vysoká.

DSC04327
DSC04345DSC04280DSC04283DSC04285DSC04289DSC04293DSC04294DSC04296DSC04299DSC04301DSC04305DSC04307DSC04308DSC04310DSC04311DSC04312DSC04313DSC04314DSC04318DSC04321DSC04322DSC04325DSC04327DSC04328DSC04329DSC04331DSC04335DSC04337DSC04338DSC04339DSC04340DSC04341DSC04342DSC04343

V Nové Vsi na jižním Plzeňsku se pro letošek pomalu loučí s tenisem. Kurty sice ještě úplně neosiřely, ovšem turnajová sezóna je po sobotě minulostí. 5. října jí završil tradiční turnaj ve čtyřhrách, který je oblíbený nejen domácími hráči...

Přestože počasí poslednímu turnaji přálo, ráno bylo velmi chladné. ,,Ráno byly dva stupně, teď teploměr ukazuje pět," oznamoval krátce před desátou dopolední jeden z organizátorů turnaje Jirka Vakeš. Také první zápasy se hrály ve "více vrstvách", které s rychlejším tempem postupně ubývaly. Tentokrát byl turnaj rozdělen pouze do dvou skupin po pěti dvojicích, protože nedorazila místní tenisová mládež, která se vydala na koncerty "do výru velkoměsta". Nechyběl pouze nadějný dorostec Honza Bittman. Ten také nakonec po boku svého trenéra Míry Vakeše vyhrál Pohár útěchy.

,,Skupiny jsme se snažili upravit tak, aby jedna byla se smíšenými páry, tedy hráč+hráčka a ve druhé skupině, která byla jen tak mimochodem velmi vyrovaná, zůstali muži," popisuje další z pořadatelů Míra Vakeš.

Finále nakonec ovládl pár Mach - Machová, konkrétně Daniel Mach se svojí 16tou dcerou Veronikou, která hraje závodně za TK Škoda Plzeň. Ve finále hraném na jeden set porazili místní borce, pár Petr Kánský-Václav Hejda, 6:1. O třetí místo se podělily páry Zdeněk Kehl - Luboš Fiala a Pavel Mentberger - Jarda Fiala. Více fotek najdete zde.

,,Pokud počasí dovolí, tak se na kurtech ještě trénovat bude, ale vidím to tak na týden, dva. Pak kurty budou odpočívat a další turnaj se chystá až na třetí týden v dubnu, kdy je na programu oddílový turnaj. Jinak letošní sezónu hodnotíme jako úspěšnou, jednak bylo pěkné počasí a také proto, tým Nové Vsi vybojoval v krajské soutěži ODO1A druhé místo. Navíc chyběl jen krůček (kvůli zdravotním problémům Míry Vakeše a odjezdu na dovolenou Petra Sameše poz.red.) k postupu Nové Vsi do divize," shodují se Míra a Jirka Vakešovi.