25.04.2024 11:29

Viktoriáni končí v MOL Cupu už ve 3. kole. Vyřadil je Hlučín

19.10.2022 17:31     19.10.2022 18:23

FC Hlučín porazil na svém hřišti FC Viktorii Plzeň 3:2. Vítězství zařídil hattrickem Dominik Smékal. Rozhodující gól padl v 94. minutě.

fcvp_hlučín_1022_fcvp

Ve středu 19. října se v Hlučíně odehrálo 3. kolo MOL Cupu. Viktoriánům se duel nepovedl a na domácí půdě Hlučína prohrál 2:3.

První půle skončila bez gólu. K šanci se dostal Aleš Čermák, gólman Hlučína si však bez problémů poradil. Do dalších šancí se dostal Erik Jirka i Fortune Bassey, ale hlučínský gólman Lapeš si poradil i tentokrát.

Na začátku druhé poloviny utkání získala Viktorie po faulu penaltu, Tomáš Chorý však svou šanci neproměnil. V 70. minutě se poprvé trefil do plzeňské branky Dominik Smékal. Viktoria krátce na to odpověděla gólem. Z vápna se trefil Mohamed Tijani. Hlučín vrátil do vedení v 77. minutě opět Smékal. Na závěr duelu hlučínského brankáře překonal přesnou ranou Pavel Bucha. V nastaveném čase však svým hattrickem zazářil Smékal a zařídil tak výhru Hlučína nad mistrovskou Plzní 3:2.

„Je to pro nás velké zklamání. Nechtěli jsme hned takhle vypadnout, přáli jsme si v této soutěži postupovat dál a nejlépe pohár vyhrát. Bohužel se nám to nepovedlo,“ komentoval plzeňský záložník Pavel Bucha a dodal: „Byli jsme nedůrazní v rozhodujících chvílích, jak v jejich vápně, tak v tom našem. Nabízeli jsme jim šance a oni je hned trestali. Naopak my jsme v těch našich selhávali.“

SESTAVY

FC HLUČÍN

Lapeš – Tomšů, Plesník, Hasala, Lehnert (27. Moučka) – Buchvaldek (66. Holzer), Praus – Putyera, Mládek, Zajíček (66. Ptáček) – Smékal

FC VIKTORIA PLZEŇ

Jedlička – Kaša, Hejda (46. Jemelka), Tijani – Holík, Jirka (46. Mosquera), Ndiaye (68. Kalvach), Čermák (46. Bucha), Pilař – Bassey, Dedič (46. Chorý)

STATISTIKY

Branky: 70. Smékal, 76. Smékal, 90+5. Smékal – 74. Tijani, 90. Bucha, ŽK: Tomšů, Rozhodčí: Batík – Paták, Žurovec