08.12.2025 14:21
Novoroční ohňostroj na plzeňském náměstí nebude. Nahradí ho videomapping
Plzeňané letos přivítají nový rok bez tradičního ohňostroje.
08.12.2025 14:21
Plzeňané letos přivítají nový rok bez tradičního ohňostroje.
08.12.2025 10:00
Stačí odpovědět na jednoduchou soutěžní otázku a můžete být mezi výherci!
07.12.2025 19:05
Srpen je v Plzni na famrářské trhy extrémně bohatý. Oproti jiným měsícům se v centru města odehrají celkem třikrát. První už proběhly na začátku měsíce a ještě dvakrát se farmáři sejdou.
V Plzni se chystají v srpnu v pořadí již druhé farmářské trhy. Jako tradičně farmáři obsadí Mlýnskou strouhu a nádvoří hotelu Gondola. K dostání bude hlavně zelenina, ale i jiné dobroty ze soukromých polí, zahrad a chovů. Do konce prázdnin se pak odehrají trhy ještě jednou, a sice 31.srpna.
Ani prázdniny trhům neublížily a o domácí vypěstovanou zeleninu, ovoce, bylinky i nejrůznější domácí potraviny a dobroty je zájem. Organizátoři trhů o letošních prázdninách tak nabídli zájemcům mimořádnou porci trhů. Nevynechaly poprvé dokonce ani o státních svátcích v červenci a v srpnu proběhnou celkem hned třikrát.
Už tuto sobotu 17.srpna se opět trhy otevřou úderem 8.hodiny ranní a uzavřou se v pravé poledne. "Sjede se na ně zhruba 40 prodejců z blízkého i trochu vzdálenějšího okolí. Prodávat se bude především vynikající zelenina, česnek, brambory, hovězí maso a poctivé uzeniny, ryby čerstvé i uzené, sýry ovčí, kravské i kozí, mléko, tvaroh, kysané mléko, jogurty a podobně," vypočítává nabídku organizátor Tomáš Popp.
Sezóna zeleniny je v plném proudu. Dorazí farmáři až ze Znojemska!
"Skvělou zeleninu přivezou pěstitelé z Českých Kopist, Znojemska i Horní Kamenice. Druhů zeleniny bude skutečně hodně: brambory, květák, kedlubny, cukety, rajčata, zelí, kapusta, papriky, petržel a celer s natí, mrkev s natí, česnek, cibule. Mimo zeleninu se budou prodávat čerstvé ryby ze Šumavy i Českého lesa," dodává Tomáš Popp.
K mání bude opět i nejrůznější zboží, které se pyšní řadou ocenění. Chybět nebude maso ze známé farmy Angus. "Mléčné výrobky oceněné značkou Regionální potravina představí minimlékárna Joma. Kozí, kravské i ovčí sýry bude možné zakoupit z farmy Držovice, Horského statku Abertamy a chráněné dílny Simabelle. Prodávat se budou i bylinky. Jablečné mošty i sušená jablka nakoupí návštěvníci u stánku Sadů Nebílovy. Fajnové mošty najdete i u stánku Stvolenské moštárny," uzavírá organizátor trhů.
FOTO: ilustrační