07.04.2026 11:11
07.04.2026 6:54 07.04.2026 10:45
Tragédie u Holýšova. Po srážce s nákladním vozem zemřel jeden člověk
Upozorňujeme na uzavření silnice l. třídy č. 26 mezi obcemi Holýšov a Stod z důvodu dopravní nehody. Policisté z obou směrů odklánějí dopravu na stanovené objízdné trasy
06.04.2026 8:12
Velikonoce na zámku Kozel. Lidé si užívají jarmark i jarní atmosféru - FOTKY
Podívejte se na fotky Milana Svobody!
Na šumavské Černé jezero jezdí opět turistický vláček
Vláčkem Šumaváčkem na Černé jezero... Na jedno z nejnavštěvovanějších a nejlépe přístupných šumavských ledovcových jezer se můžete vydat i turistickým vláčkem.
Tzv. vláček Šumaváček jezdí na Černé jezero na Šumavě vždy od úterý do neděle, zastávku má v Železné Rudě a na Sedle na Špičáku. Vláček bude jezdit po celou sezonu až do 26. září.
Vláček jezdí ze Železné Rudy, zastávka je pod hotelem Ostrý. Přistoupit můžete i na Sedle na Špičáku, a to u hotelu Karl. Děti do 5 let se vozí zdarma, rodinné jízdné ze Železné Rudy stojí 240 korun, ze Sedla 120 korun.
Silniční vláček Šumaváček je turistickou atrakcí na Železnorudsku od roku 2018, kdy začal jezdit na Černé jezero.
Černé jezero je jedním z nejnavštěvovanějších ledovcových jezer na Šumavě. Je také nejlépe přístupným jezerem, cestu po asfaltce ze Sedla na Špičáku lze absolvovat i s kočárkem. Jezero můžete navštívit i v rámci jezerního okruhu - celý popis zhruba 10km výletu k Čertovu a Černému jezeru najdete zde.
foto: QAP.cz ilustrační Černé jezero