07.04.2026 19:14
Pozor! Už ve středu 8. dubna začíná instalace nových mol na Ostende
Přinášíme aktuání fotky a informace!
07.04.2026 19:14
Přinášíme aktuání fotky a informace!
07.04.2026 11:11
07.04.2026 6:54 07.04.2026 10:45
Upozorňujeme na uzavření silnice l. třídy č. 26 mezi obcemi Holýšov a Stod z důvodu dopravní nehody. Policisté z obou směrů odklánějí dopravu na stanovené objízdné trasy
Vepřové hody provoněly v sobotu 21. února park U Bazénu na plzeňském Lochotíně. Přítomní se dozvěděli, co patří k tradiční zabijačce a jak se připravit zabijačkové pochutiny, které měli možnost i ochutnat. Podívejte se na fotografie z akce!
V sobotu 21. února provoněly park U Bazénu v Plzni na Lochotíně Vepřové hody. Ty odstartovaly úderem desáté hodiny dopolední a zakončeny byly o čtvrté hodině odpolední.
Vůně tlačenky, jitrnic a dalších vepřových dobrot přilákala do parku U Bazénu desítky lidí. Ti si zde užili nejen zabijačkové speciality, ale i hudební vystoupení, dílny pro děti a zahřát se mohli vedle svítícího slunka i medovinou.
Profesionální řezník přítomným ukazoval a komentoval během celého dne klasickou zabijačku se zpracováním masa a přípravou zabijačkových pochutin. Přítomní se tak dozvěděli, kde na praseti hledat panenku, nebo jak se vyrábějí výborné jitrnice. Vedle teorie došlo také na praxi a tři stánky přítomným nabídly již hotové výrobky k ochutnání.
"Počasí se vydařilo a ta vůně! Jen škoda, že je to tady tak rozbahněné, ale to na vydařenosti akce nic neubírá," zhodnotil akci pan Vojtěch z Plzně, který se s manželkou a vnukem kochal prací řezníků.
O doprovodný program se postaraly folkové a rockové kapely, děti si užily vedle toho tvůrčí dílny i přítomného vodníka. Vrcholem akce bylo netradiční překvapení v podobě prasete z ledu.