17.01.2025 17:49
17.01.2025 14:58
Máte doma zbytky svíček nebo plechovky? Plzeňští skauti je rádi přijmou
17.01.2025 10:14
Mezi Kokšínem a Švihovem došlo k dopravní nehodě - FOTKY
Auto skončilo po střechu ve vodě! Hasičům kompikovalo práci bahno - FOTKY
V úterý 18. června zajelo vozidlo VW Multivan až po střechu do místního rybníku v Benešovicích na Tachovsku. Ke zranění nedošlo.
Uvnitř vozidla se nikdo nenacházel, i tak práce hasičů nebyla vůbec jednoduchá. "Kolegové ze stanice Stříbro se do vody vydali v suchých oblecích a "na nádech" zajistili automobil zdvihacími popruhy. Samotnou manipulaci s vozidlem komplikovalo velké množství bahna," uvedl mluvčí hasičů.
Mnoho místa na ustavení vyprošťovacího jeřábu zde také nebylo a tak museli hasiči vozidlo několikrát posunout, aby bylo možné jej bezpečně vytáhnout. "K únikům provozních kapalin do vody naštěstí nedošlo, ale i tak jsme pro jistotu instalovali na odtok z rybníku sorpčního hada," dodal mluvčí.
Řidička (r. 1959) vozidla VW nezajistila při parkování vozidlo proti pohybu. "Auto se rozjelo a sjelo do místní vodní nádrže. Událost se obešla bez zranění, dechová zkouška byla negativní," uzavřela policejní mluvčí Iva Vršecká.
Foto HZSPK