QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Bourá se napříč Plzeňským krajem! Při ranní nehodě sehrál roli alkohol - FOTKY

07.08.2023 8:53     07.08.2023 13:30

V pondělí 7. srpna ráno došlo hned k několika dopravním nehodám napříč regionem.

OA_nehoda Kanice_0823_HZSPK
OA_nehoda Kanice_0823_HZSPKOA_nehoda Valcha_0823_HZSPKOA_nehoda Řenče_0823_HZSPKOA_nehoda Řenče_0823_HZSPK2OA_nehoda Kanice_0823_HZSPK2OA_nehoda Kanice_0823_HZSPKOA_nehoda Kanice_0823_HZSPK33OA_nehoda Chrást_0823_HZSPK3OA_nehoda Chrást_0823_HZSPK33OA_nehoda Chrást_0823_HZSPK43OA_nehoda Chrást_0823_HZSPK2OA_nehoda D5_0823_HZSPKOA_nehoda D5_0823_HZSPK1OA_nehoda D5_0823_HZSPK2

K dopravní nehodě v Plzni na Valše došlo v 1:13 ráno. „Vozidlo zůstalo po nehodě mimo komunikaci v lese. Dvě zraněné osoby skončily v péči Zdravotnické záchranné služby. My jsme nasvítili místo nehody pro potřeby PČR a následně jsme auto vytáhli na komunikaci,“ uvedl Petr Poncar, mluvčí hasičů.

Při nehodě sehrál roli alkohol. „18letý řidič vozidla nezvládl zřejmě vlivem požitého alkoholu řízení a na křižovatce s účelovou komunikací ve směru k ulici Poštolková dostal smyk a vyjel mimo komunikaci. Při nehodě došlo ke zranění jeho dvou spolujezdců. Dechová zkouška na alkohol byla u řidiče s pozitivním výsledkem 1,5 promile," uvedla mluvčí policie Michaela Raindlová.

Plzeň Valcha

V 5:27 vyjeli hasiči na Přešticko. V obci Řenče došlo k dopravní nehodě osobního automobilu. „Jedna osoba byla v péči zdravotníků. I v tomto případě skončilo vozidlo mimo komunikaci. Hasiči zajistili protipožární opatření a odpojili akumulátor,“ řekl mluvčí.

„Řidič (1962) jel s osobním automobilem po silnici II/178 v obci Řenče ve směru od obce Únětice směrem do obce Vodokrty. Při průjezdu pravotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost jízdy vozidla a přejel do protisměrného jízdního pruhu, dále přes levou krajnici, kde havaroval do odvodňovacího kanálu," popsala nehodu mluvčí policie Dagmar Brožová s tím, že policie u řidiče provedla dechovou zkoušku, která byla s výsledkem negativním. Škoda na vozidle byla vyčíslena na 30 tisíc korun.

Řenče

Další nehoda na sebe nenechala dlouho čekat. V 5:30 havarovalo na silnici č.1859/III u Kanic na Domažlicku jedno osobní auto do stromu. „Poskytli jsme předlékařskou pomoc a nakonec celá osádka (3 osoby) skončila v péči Zdravotnické záchranné služby,“ dodal Petr Poncar.

„Záchranáři si převzali do péče tři muže ve věku 56, 52 a 21 let. Všichni byli s lehčími zraněními transportováni do Domažlické nemocnice k dalšímu ošetření," upřesnila mluvčí záchranné služby Mária Svobodová.

Řidič dostal s vozidlem smyk. „Řidič osobního vozidla jel ve směru od obce Únějovice na obec Kanice, kde po projetí levotočivé zatáčky dostal smyk, vjel do příkopu a narazil do stromu. Spolu s ním ve vozidle cestovaly další dvě osoby. Alkohol byl u řidiče vyloučen provedenou dechovou zkouškou. Škoda byla předběžně odhadnuta na částku 20 tisíc korun," uvedla k nehodě Barbora Šmaterová, mluvčí policie.

Kanice

Dopravní nehody napříč krajem pokračují.

Od 8:05 zasahovaly všechny záchranné složky na Plzeňsku. „Za Chrástem, směrem k Dolanskému mostu, došlo k nehodě dvou osobních aut. Jedna zraněná osoba skončila v péči záchranářů. Hasiči zajistili místo nehody, provedli protipožární opatření a řídili dopravu," uvedl mluvčí hasičů.

„Záchranáři na místě ošetřili ženu ročník 1960. S lehčími zraněními byla transportována na akutní příjem FN Lochotín," doplnila mluvčí záchranné služby.

Chrást

V 8:06 došlo zhruba na 44 km D5 ve směru na Plzeň k nehodě osobního vozidla. Auto prorazilo svodidla, narazilo do stromu a skončilo na střeše. Jedna zraněná osoba byla transportována Zdravotnickou záchrannou službou.

Hrozivě vypadající nehoda si naštěstí vyžádala jen lehčí zranění. „Z místa nehody záchranáři transportovali muže ročník 1974 s lehčími zraněními do Rokycanské nemocnice," upřesnila Mária Svobodová, mluvčí záchranné služby.

„Řidič (1974) jedoucí v osobním vozidle nepřizpůsobil rychlost jízdy povětrnostním podmínkám a při přejíždění z levého jízdního pruhu do pravého jízdního pruhu dostal na mokré komunikaci smyk. Tím se vozidlo stalo neovladatelné a přejelo z levého jízdního pruhu přes podélnou bílou čáru přerušovanou do pravého jízdního pruhu, kdy pokračovalo přes bílou vodící čáru a odstavný pruh mimo těleso dálnice vpravo, kde se svojí přední částí střetlo s pravými svodidly," popsala nehodu mluvčí policie Dagmar Brožová.

V důsledku nárazu se svodidly bylo vozidlo vymrštěno do vzduchu, kdy se přetočilo střechou dolů, překonalo zatravněný svah se vzrostlou vegetací a následně se střetlo s oplocením dálnice, které poškodilo a zůstalo ležet na poli za ním, svojí přední částí kolmo k dálnici.

„Škoda na vozidle byla vyčíslena na 800 tisíc korun, na svodidlech na 54 tisíc korun. Dechová zkouška u řidiče byla negativní," dodala mluvčí.

D5

Foto HZSPK

SDÍLEJTE ČLÁNEK
DKlub
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT