Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Cyklostezka na Slovanech dostane nový asfaltový povrch

11.04.2024 10:15

Už v půlce dubna se začne pracovat na opravě stezky pro pěší a cyklisty, která vede podél Nepomucké na Slovanech. Po dobu stavby budou chodci převedeni na druhý chodník, cyklisté použijí objízdnou trasu.

TZ_Nepomucká_DSC_6732 _fotoRadkaŽÁKOVÁ
TZ_Nepomucká_DSC_6732 _fotoRadkaŽÁKOVÁTZ_Nepomucká_240400_MAPA_pěšo+cykloDIONepomucká_byRAMAP_FIN

Oprava povrchu stezky pro pěší a cyklisty u kasáren Slovany začne v pondělí 22. dubna 2024. Připravované opravě povrchu předcházelo položení nových trakčních kabelů v prostoru mezi stezkou a silnicí. Teprve poté je možné začít s opravou povrchu.

„Letos dojde k výměně starého asfaltového povrchu zvlněného kořeny okolních stromů za nový. Obnoveno bude téměř 700 metrů stezky v původní šíři 3 až 4 metry. V zeleném pásu mezi opravenou stezkou a silnicí bude vysázeno 17 okrasných listnatých stromů. Ty poskytnou uživatelům stezky v létě příjemný stín,“ uvedl náměstek primátora města Plzně pro oblast dopravy a životního prostředí Aleš Tolar.

Během stavby bude celý úsek původního chodníku od křížení Nepomucké s Jasmínovou ulicí až po parkoviště před areálem Auto CB pro pěší a cyklisty uzavřen.

Cyklisté tak budou navedeni na objízdnou trasu už v křížení ulice Nepomucké s ulicí K Dráze. Cykloobjížďka je vedena ulicemi U Stezky, Zelenohorská a Za Vodárnou na cyklostezku na druhé straně Nepomucké. Chodci použijí chodník na druhé straně Nepomucké. Stavební práce mají být dokončeny na konci května, poté bude úsek opět průjezdný.

„Tento úsek využívají jak rekreační, tak dopravní cyklisté, jeho povrch ale patřil k nejhorším v Plzni. Věříme, že tady s novou výstavbou bytů v areálu bývalých kasáren Slovany provoz cyklistů i pěších zhoustne," řekla plzeňská cyklokoordinátorka Radka Žáková.

Za nový asfaltový povrch a s tím související práce zaplatí Správa veřejného statku města Plzně celkem 3 316 078 korun včetně DPH. Tato částka nezahrnuje náklady na výsadbu stromů a zeleně, která proběhne později. Tu zajistí také Správa veřejného statku města Plzně.

Již od podzimu 2023 probíhá oprava povrchu několika úseků stezky pro pěší a cyklisty podél Plaské ulice od ulice Bohuslava Martinů až po konečnou tramvaje v Bolevci v celkové délce téměř tři čtvrtě kilometru.

Nyní je položen asfaltový povrch a probíhají dokončovací práce. Celá stavba bude hotová v průběhu května. I po opravě tam bude stále provoz pěších a cyklistů oddělen. Nově bude část pro cyklisty a pro pěší oddělovat místo bílé čáry nalepovací hmatný pás na asfaltovém povrchu. Za tuto stavbu zaplatí Správa veřejného statku města Plzně 3 681 415 korun včetně DPH. Zbývající úsek mezi křižovatkou s ulicí Na Sudech a Štikovou čeká na opravu plynového potrubí.

Foto Radka Žáková

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT