QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Dálnice D5 je uzavřena! S požárem haly v Žebráku bojují i hasiči z Plzeňského kraje – FOTKY

14.08.2023 14:17     14.08.2023 15:49

V pondělí 14. srpna vypukl požár v průmyslové hale v Žebráku na Berounsku. Dálnice D5 je uzavřena v obou směrech, pokud vyrazíte z Plzeňského kraje směr Praha, počítejte proto s omezením.

požár Žebrák_HZS Středočeský kraj_0823 (1)
požár Žebrák_HZS Středočeský kraj_0823 (1)požár Žebrák_HZS Středočeský kraj_0823 (2)požár Žebrák_HZS Středočeský kraj_0823 (3)požár Žebrák_HZS Středočeský kraj_0823 (4)vrtulník požár Žebrák_video Hasiči České republiky Twitter

Řidiči, dbejte zvýšené opatrnosti! U dálnice D5 mezi Plzní a Prahou hoří průmyslová hala.

„Zasahujeme u požáru průmyslové haly v Žebráku na Berounsku. Vyhlášen je třetí stupeň požárního poplachu. Zásah je rozdělen na čtyři úseky. Zasahuje přes 20 jednotek. Kouř se šíří také směrem na dálnici D5. V místě je snížená viditelnost. Jezděte opatrně,“ uvádí HZS Středočeského kraje.

Na dálnici D5 je uzavírka. „S ohledem na bezpečnost motoristů jsme z důvodu požáru haly na výrobu plastů v obci Žebrák uzavřeli dálnici D5, a to v úseku 34. - 41. km v obou směrech. Objízdná trasa je vedena po silnici č. 605,“ informovala policie.

„Poplachový stupeň byl zvýšen na nejvyšší možný- zvláštní. Hala se částečně zřítila,“ aktualizoval vývoj situace mluvčí hasičů Středočeského kraje.

Do aboje s rozsáhlým požárem je nasazen i speciální vrtulník. „Vrtulník Black Hawk pomůže s hašením požáru haly ve Středočeském kraji, při kterém byl dnes vyhlášen zvláštní stupeň požárního poplachu. Na místě zasahuje v tuto chvíli 33 jednotek požární ochrany," aktualizoval Hasičský záchranný sbor ČR na Twitteru.

„V současné chvíli máme požár lokalizovaný. Je pod kontrolou a dále se nešíří. Hašení však stále pokračuje," uvádí hasiči.

AKTUALIZACE:

Do akce se zapojily i jednotky z Plzeňského kraje. „K požáru v Žebráku vyjely z Plzeňského kraje jednotky ze stanic Rokycany s velkokapacitní cisternou T815-7, Košutka s protiplynovým automobilem a JSDH Zbiroh se dvěma cisternami, přívěsem pro hašení a dopravním automobilem," řekl Petr Poncar, mluvčí HZS Plzeňského kraje.

Foto HZS Středočeského kraje, vrtulník Twitter Hasiči České republiky

SDÍLEJTE ČLÁNEK
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Kamiq flexi