QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Děti si hrály se zapalovačem. Shořela celá budova

20.03.2023 8:12

Na Tachovsku došlo k rozsáhlému požáru budovy. Dva chlapci si hráli se zapalovačem a od podpálených papírů a větví chytil celý objekt. 

požár Tachovsko_děti_0323_PČR

“Borští policisté se zabývali případem požáru, který se stal v uplynulých týdnech. V jedné z obcí na Borsku ohlásili svědci na tísňovou linku požár, kterého si všimli a na místo vyjela vozidla Hasičského záchranného sboru i policie. Požár hasiči zlikvidovali a policisté následným šetřením zjistili, že jej založili dva nezletilí chlapci, kteří si chodili do opuštěné budovy hrát,” informovala o případu Iva Vršecká, mluvčí policie.

Hra se zapalovačem se chlapcům nevyplatila. “Při jedné z her si na pomoc vzali zapalovač, kterým zapálili papíry a větve, které ležely v jedné z místností. Na oheň ještě přiložili suché listí a požár se rychle rozšířil po celé stavbě,” popsala mluvčí.

“Naštěstí chlapci z budovy stihli před požárem utéct a nikdo nebyl zraněn. Jelikož se jednalo o nepoužívaný, zchátralý objekt, nevznikla majiteli žádná škoda,” dodala Iva Vršecká.

V souvislosti s tímto případem upozorňují policisté na nebezpečí, které hrozí, pokud se dostane otevřený oheň do nesprávných rukou:

  • Malé děti by neměly mít přístup k zapalovačům, sirkám, ani jiným předmětům, pomocí kterých by mohly založit oheň.
  • Nejsou vždy schopné předvídat důsledky svého jednání a při hrách, které si zpestří rozděláváním ohýnku, může dojít k požáru.
  • Policisté poté šetří nejen poškození majetku, ale v některých případech i ohrožení lidského zdraví a života.
Foto PČR
SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380_
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Superb new