QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Do Plzeňského kraje míří silné bouřky! Nebezpečí hrozí během pátečního večera

20.06.2024 17:00

Silné bouřky hrozí na většině území Plzeňského kraje. Na Rokycansku, v okolí Blovic, Horažďovic, Sušice i Nepomuku platí výstraha před velmi silnými bouřkami.

5

Meteorologové očekávají výskyt velmi silných bouřek doprovázených nárazy větru kolem 90 km/h, většími kroupami v průměru přes 2 cm a přívalovým deštěm s krátkodobými úhrny i kolem 50 mm, v opakovaných bouřkách nebo kombinaci s deštěm může ojediněle napršet i kolem 70 mm.

V pátek 21. června budou teploty v přílivu velmi teplého vzduchu od jihu překračovat na mnoha místech 31 °C, chladněji bude na západě a severozápadě Čech. "Vysoké teploty ukončí studená fronta a s ní spojené bouřky, které se začnou tvořit během odpoledních hodin a budou i velmi silné," uvedli meteorologové.

Nejdříve se bouřky objeví na západě Čech. "Lokálně se očekává přívalový déšť s možným intenzivním odtokem vody ze svahů, rychlým rozvodněním malých toků a suchých koryt, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů, podemletí komunikací nebo jejich zanesení unášeným materiálem. Vítr může vyvracet stromy a působit i rozsáhlejší škody na majetku, výpadky v energetice, problémy v dopravě apod. Nebezpečí představují také kroupy a blesky. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty a kroupami," dodali meteorologové.

Foto Milan Janoch

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte_copy