QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Dobrá zpráva pro lyžaře, lanovka na Špičák je opět v provozu

26.12.2023 8:05     28.12.2023 9:58

Kvůli silnému větru nejezdila na Špičáku čtyřsedačková lanovka na vrchol už 25. prosince. Z preventivních důvodů byla zastavena lanová dráha na vrchol Špičáku do 27. prosince. Dnes už je v provozu.

Špičák_lanovka_foto SkiBike Špičák

„Vítr byl jako asi všude opravdu silný, hrozil pád stromů, takže kvůli bezpečnosti byla po oba svátky vánoční lanová dráha mimo provoz. Plánujeme ji spustit až nebude tak silně foukat,“ uvedl 25. prosince ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

Lanovka na Špičák byla mimo provoz i v úterý 26. prosince a nakonec nejela ani ve středu. „Bohužel ani dnes se situace nezlepšila a stále fouká silný vítr, který nedovoluje spuštění lanovky a na vrcholu Špičáku je stále vysoké riziko pádu stromů. Proto i zítra 27. 12. zůstane lanová dráha mimo provoz," uvedli provozovatelé.

V provozu zůstala sjezdovka Spodní Šance, vlek K parkovišti, Sirotek a dětské hřiště. Po dobu odstávky lanovky platila sleva 50% na jízdné. Večerní lyžování se tento týden koná každý den od 26. do 29. prosince, začátek je vždy od 18:30.

AKTUALIZACE:

Silný vítr ustál, všechny škody byly odstraněny.

„Konečně přestal foukat silný vítr, spadlé stromy jsme odklidili a od 28. 12. bude opět lanová dráha v provozu," informovali provozovatelé Ski&Bike Špičák.

„I přes oteplení máme na otevřených tratích v průměru 40 cm sněhu. Dnes 28.12. a zítra 29.12. nabízíme ještě večerní lyžování od 18,30 hodin na Spodní Šanci. Na Silvestra i Nový rok nebudou žádná omezení provozní doby lanovky a vleků, takže začínáme tradičně v 8,30 a končíme v 16 hodin,“ uvedl vedoucí střediska služeb Ski&Bike Špičák Jan Kasík.

Otevřené sjezdovky naleznete přehledně na interaktivní mapě ZDE.

foto ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT