Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Dobrá zpráva z plzeňské zoo! Po 7 letech se narodilo mládě lemura rudobřichého – FOTKY

04.05.2023 9:31

Jarní babyboom u lemurů! Ze Zoologické a botanické zahrady města Plzně přišla dobrá zpráva! Po několika letech čekání se narodilo mládě lemura rudobřichého.

lemur-rudobřichý-3-5-2023-km (11)-mini
lemur-rudobřichý-3-5-2023-km (11)-minilemur-rudobřichý-mládě-20-4-2023-km-upr-mini

„V sobotu 8. dubna přišlo na svět další mládě lemura rudobřichého v pavilonu Madagaskar. Pohlaví zatím není známo. Na tento přírůstek jsme čekali 7 let,“ informoval o šťastné novince Martin Vobruba, mluvčí zoologické zahrady.

Chov lemurů rudobřichých v Plzni začal v roce 2009 příchodem samce z Ostravy, o rok později jej doplnila samice z francouzské zoo Mulhouse, která zde žije dodnes. Spolu měli 3 potomky, odchována byla samice z roku 2014 a samec z roku 2016. „V roce 2022 dorazil pro chovnou samici nový partner z Paříže a spojeni byli v srpnu. V Evropě je chová něco málo přes 50 zoo, v ČR má tradici zejména ostravská zoo,“ dodává mluvčí.

V zoo jsou k vidění i další mláďata lemurů. „Návštěvníci plzeňské zoo při pečlivém pozorování dále uvidí podobně stará mláďata lemura kata a vzácného lemura rákosového. Pavilon Madagaskar vznikl proměnou podkroví dnes téměř stoleté původní stodoly v roce 2007. Z rodu Eulemur, kam patří právě lemur rudobřichý, zde žije hned 6 druhů lemurů,“ prozradil Martin Vobruba.

Foto Kateřina Misíková

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte