Hasiči jsou na roztrhání! Region sužují požáry lesů, luk i trávy

05.08.2015 10:01

Horké počasí a zemědělské práce, někdy ale i nedbalost. To všechno stojí za desítkami výjezdů, které momentálně řeší hasiči každý den v kraji. Během úterý měli na kontě přes dvacítku výjezdů. Pomáhají i mimo Plzeňský kraj.

NMC_3955

Horké počasí, dlouho trvající sucho a také zemědělské práce stojí za sérií nejrůznějších požárů, které v posledních dnech řešili hasiči po celém Plzeňském kraji. V mnoha případech musí na místo vždy vyjíždět hned několik jednotek. Hasiči i meteorologové upozorňují, že riziko požárů je stále hodně vysoké.

Jen během úterý museli hasiči v Plzeňském kraji vyjíždět k víc jak dvacítce nejrůznějších požárů, které pohltily louky, strniště nebo další porosty. Hasiči zasahovali prakticky na celém území regionu. I když se požáry většinou obejdou bez větších škod, nasazení hasičů je obrovské. V řadě případů totiž hrozí, že se oheň rozšíří i do okolních lesů. Navíc v suchém prostředí se požár šíří neuvěřitelnou rychlostí. Mimo jiné v úterý museli hasiči zasahovat opět i na Klatovsku, kde hořelo pole u obce Malý Bor. Podrobnosti k případu najdete v článku zde.

Krom toho navíc hasiči z Plzeňského kraje stále pomáhají u historicky rekordního požáru na Rakovnicku. "Z Plzneňského kraje vyjel odřad do Středních Čech na pomoc při likvidaci rozsáhlého požáru u Olešné na Rakovnicku. Vyslali jsme další 4 cisterny, tentokrát z Přeštic, Staňkova a Stříbra. Ještě předtím, než konvoj dorazil na místo, pomohli hasiči ještě s dalšími našimi jednotkami SDH Chříč, Mlečice, Podmokly a Zvíkovec s likvidací dalšího rozsáhlého požáru za hranicemi našeho kraje u obce Skupá. Po likvidaci tohoto požáru se dobrovolní hasiči vrátili na své základny a odřad se přesunul do Olešné," dodává mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.

Výstraha kvůli riziku vzniku požárů nadále trvá, v platnosti je až do odvolání. Lidé by měli být opatrní i při manipulaci s ohněm například na zahradách nebo při grilování a rozdělávání táboráků.

FOTO: ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Flexi Kamiq_copy