QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Hasiči v noci likvidovali požár kamionu na dálnici D5 – VIDEO

29.08.2023 9:22

V úterý 29. srpna zasahovalo několik jednotek hasičů na dálnici D5 při požáru kamionu.

1

„Krátce po půlnoci jsme vyjížděli k požáru kamionu na D5 zhruba na úrovni Černic ve směru na Prahu. Hořelo převážně za kabinou tahače, ale oheň se přenesl i na třetinu návěsu. Vozidlo nepřeváželo žádný náklad,“ uvedl Petr Poncar, mluvčí hasičů.

Požár vznikl po technické závadě na palivovém systému. „Hořící plyn unikal přes pojistné ventily nádrží, v nichž bylo na 300kg zkapalněného zemního plynu. Hasiči se soustředili na ochranu nezasažených částí tahače a na ochlazování palivových nádrží,“ popsal Poncar.

Po dvou hodinách se podařilo situaci dostat pod kontrolu. „Vlivem poklesu tlaku v nádržích ustalo plamenné hoření, nicméně k úniku plynu na jedné z nich stále docházelo. Hasiči tak do ranních hodin monitorovali situaci na místě připraveni okamžitě znovu zahájit hasební práce,“ uvedl Petr Poncar.

Na dálnici D5 probíhal v ranních hodinách odtah vozidla. „Za naší asistence byl kamion naložen na odtah a doprovodili jsme jej do servisu. Škoda byla vyčíslena předběžně na 4mil. Kč,“ uzavřel mluvčí hasičů.

Video HZSPK

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Superb new